Petrol
110.32
1.12%
Euro
17.5399
-1.61%
Dolar
16.5367
-2.06%
Altın
970.86
-2.14%
Borsa
2528
-1.03%
Bitcoin
346.939
-4.38%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Diriliş Ertuğrul dizisi bugün izleyiciyle buluşacak İZLE

  Diriliş Ertuğrul dizisi bugün izleyiciyle buluşacak İZLE

  İddialı Osmanlı dizisi Diriliş Ertuğrul, bugün ilk bölümüyle TRT 1 ekranlarına gelecek.
  • 09.12.2014 - 17:31

  dirilis

  TRT 1 ekranlarına yeni bir Osmanlı dizisi geliyor. İddialı dizi Diriliş Ertuğrul'un izleyiciyle buluşmasına saatler kala yeni fragmanı da sosyal medyada ilgi çekmeye başladı bile.

  DİRİLİŞ, ERTUĞRUL GAZİ'NİN YAŞAMI

  10 Aralık'ta ilk bölümü yayınlanacak olan Diriliş dizisinin konusu; Osmanlı Devleti'nin kuruluşunu hazırlayan önemli göç, sefer ve savaşların kahramanı olan ve Osmanlının kurucusu Osman Bey'in babası olan Ertuğrul Gazi'nin yaşamı ve kahramanlıkları olacak.

  Diriliş Ertuğrul 1. bölüm fragmanı -İZLE

  TEASERLAR YAYINLANDI

  Başta Ertuğrul Gazi ve Hayme Ana rollerini oynayacak oyuncular olmak üzere oyuncu seçimleri büyük bir titizlikle yürütüldü. Yapımını Tekden Film’in, yapımcılığını ve senaristliğini Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği ve TRT-1 ekranlarında yayınlanacak olan Diriliş – Ertuğrul Dizisi’nin teaserları yayınlandı.

  Diriliş Ertuğrul dizisi bugün izleyiciyle buluşacak İZLE #2

  ÇEKİMLER TUZ GÖLÜ'NDE YAPILDI

  Teaser çekimleri Tuz Gölü’nde yapılan Diriliş Dizisi, 13. yüzyılda Ertuğrul Bey ve Alp’lerinin; Tapınak Şövalyeleri, vahşi Moğollar ve acımasız Türkmen beylerine karşı olan mücadelelerini ve adım adım Osmanlı Beyliği’ni kurma sürecini konu alıyor.

  Diriliş Fragman 2 HD -İZLE

  DÜNYANIN KADERİNİ DEĞİŞTİREN ADAMIN HİKÂYESİ

  Dizinin Yapımcısı ve Senaristi Mehmet Bozdağ, dizilerinde Anadolu'nun emperyal güçler tarafından işgal edildiği bir çağ olan 13. yüzyılda Ertuğrul’un 400 çadırlık ovasına yurt bulma hikâyesini işlediklerini belirtti. Bozdağ, dizilerinde bu yurdun üç kıtada altı asır hüküm sürecek olan dünyanın en ihtişamlı devleti Osmanlı İmparatorluğu’na dönüşmesinin sırrını da arayacaklarını söyledi.

  Osmanlı devletinin kuruluş sırrının Ertuğrul’un hikâyesinde gizli olduğunu belirten Bozdağ;  “Ertuğrul, hayallerine giderken aslında dünyaya yeni bir medeniyet armağan etti. Temellerini attığı devlet, dünyanın kaderini değiştirdi. Biz de dünyanın kaderini değiştiren adamın destansı hikâyesine, boyun eğmeyen karakterine, büyüleyici aşkına ve tüm insanlığa yetecek adalet duygusunu dizimizde anlatacağız” dedi.

  BİR YIL SÜREN HAZIRLIK SÜRECİ

  Diriliş – Ertuğrul Dizisi’nin çekimi için bir yıllık hazırlık serüveni geçirdiklerini belirten Bozdağ, “Bu süreçte senaryo, dekor ve kostüm tasarım hazırlıklarını yaptık. Uluslararası atlı akrobasi, aksiyon, yarış ve dans ekipleri ile çalışma takvimlerini oluşturup her şeyiyle 13. yüzyıla ait bir dünya kurduk” diye konuştu.

  Diriliş Tanıtım HD -İZLE

  EN BÜYÜK TARİHİ KAHRAMANLIK PROJESİ

  Çekimlerine Ağustos ayında başlanan Diriliş- Ertuğrul Dizisi’nin hazırlıklarında sona geldiklerini ifade eden Bozdağ, dizinin kadrosu, konusu ve özellikle savaş sahneleriyle izleyicilerin beğenisini kazanacağını belirterek şimdiye kadar çekilmiş en büyük tarihi-kahramanlık projesi olma iddiasında olduklarını da sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir