Euro
15.1993
0.37%
Dolar
13.4025
0.19%
Altın
789.8150
-0.02%
Borsa
2,016.42
0.11%
Bitcoin
532.546
-6.49%
9ºC
İstanbul
Hafif yağmur 9 C
  Doğan Grubu'nda küçülme operasyonu

  Doğan Grubu'nda küçülme operasyonu

  Geçtiğimiz aylarda işten çıkarmaların başladığı Doğan Grubu'nda küçülme operasyonu çerçevesinde iki kanalın yönetim departmanları birleştirildi.
  • 06.11.2014 - 15:12

  Doğan Grubu nda küçülme operasyonu #1

  Aylardır işten çıkarmaların yaşandığı Doğan Holding'nde küçülme operasyonu devam ediyor. İlk olarak CNN Türk'te işten çıkarmaların yaşanmasıyla gündeme gelen Doğan Grubu'nda Kanal D ve TV2'de yeniden yapılanmaya gidildi. İki kanalın aynı yönetim çatısı altına alınacağı açıklandı.

  YÜZDE 30 KÜÇÜLME HEDEFLENİYOR

  Holding çatısı altında başlayan işten çıkartmalar bugün de devam etti. Birleşme sonucu işsiz kalanlara çıkışları İnsan Kaynakları tarafından verilmeye başlandı. Ocak ayına kadar devam etmesi planlanan küçülmenin yüzde 30 oranını bulması bekleniyor.

  KANAL D ANA HABER'DEN 7 KİŞİ GÖNDERİLDİ

  Rıdvan Akar, Enver Aysever gibi isimlerle yollarını ayıran CNN Türk'ten sonra Kanal D Ana Haber'de de toplu işten çıkarmalar yaşandı.

  Hafta başında Cüneyt Özdemir'in anchorman koltuğuna oturduğu Kanal D Haber'de uzun süredir Yayın Koordinatörü olarak görev yapan Deniz Arman ve Haber Müdürü olarak görev yapan Salih Selçuk başta olmak üzere 7 ismin görevine son verildi. Kararlar Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar tarafından çalışanlara bildirildi.

  DİZİLER DE REYTİNGDE ÇAKILDI

  Küçülme operasyonunun yaşandığı kanalda dizi reytinglerinin de kötü olması dikkat çekiyor. Sezon başında büyük umutlarla başlanan Benim Adım Gültepe dizisi bekleneni vermeyince yayından kaldırılmıştı. Kanal D sadece Küçük Ağa ve Kurtlar Vadisi ile reyting yarışında tutunmaya çalışıyor.


  Görüş Bildir