Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
344.887
0.18%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C
  Ekrem Dumanlı'dan şeriat geliyor yazısı

  Ekrem Dumanlı'dan şeriat geliyor yazısı

  Zaman'ın Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı yobazlaşma üzerine bir yazı kaleme aldı. Dumanlı bu yazısında "radikal İslam geliyor" dedi.
  • 23.03.2015 - 11:39

  Ekrem Dumanlı dan şeriat geliyor yazısı #1

  Yıllarca "yobazlık, gericilik ve şeriatçılık" suçlamalarına maruz kalan dindarların içinde Cemaat de vardı. Ne zaman ki AK Parti ile amansız bir savaşa girdiler, işte o andan itibaren cemaatçiler misyonlarını bile unutup Türkiye'deki dindarlara saldırmaya başladılar. Bunun son örneği ise Ekrem Dumanlı'nın yazısı oldu.

  ŞERİAT GELİYOR YAZISI

  Ekrem Dumanlı bugünkü köşe yazısında özetle "Şeriat geliyor, radikal İslam Türkiye'de yer ediniyor" dedi.

  RADİKAL İSLAM MEVZİ KAZANIYOR

  İşte yazıdaki o bölümler:

  "Dünyanın dört bir yanında kanlı eylem gerçekleştirip 'global emperyalizme karşı cihat' yaptığını söyleyenler Türkiye’yi de etkiliyor maalesef. Türkiye’de radikalizm derinden derine mevzi kazanıyor. Öteden beri fanatik gruplar Türkiye’ye nüfuz etmek istemiş; ama diledikleri çapta başarılı olamamıştı. Bu konuda pek çok faktör rol oynadı. Türkiye’nin tâ Osmanlı’dan başlayan parlamenter sistem tecrübeleri, Anadolu topraklarında yaşayagelen farklı kültürlerin devam etmesi, aşırı eğilimlerin ortalama vatandaş indinde rağbet görmemesi… Ayrıca kökü yüzyıllar öncesine dayanan sufi geleneği, tarikat ocakları ve cemaat dayanışması da radikal İslam’ın bu toprakları işgal etmesine engel olmuştu. Şimdi o tabii mecralar ya devlet kontrolüne alınarak siyasi amaca alet ediliyor ya da tâbi olmadığı için yok edilmek isteniyor…"

  YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir