Petrol
108.78
-0.29%
Euro
17.4448
-2.15%
Dolar
16.5055
-2.24%
Altın
973.41
-1.88%
Borsa
2541
-0.50%
Bitcoin
346.198
-4.79%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Ertuğrul Özkök: iPod'umda bile Ahmet Kaya var - izle

  Ertuğrul Özkök: iPod'umda bile Ahmet Kaya var - izle

  138. kez açıklayayım.. Bu manşeti attığım için pişmanım.. iPOD'UMDA BİLE AHMET KAYA VAR..
  • 28.03.2013 - 22:57

  Ertuğrul Özkök: iPod umda bile Ahmet Kaya var - izle #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER Hürriyet'in yayın yönetmenliğini yaptığı dönemde (Şubat 1999) Ahmet Kaya ile ilgili atılan "Vay şerefsiz" manşeti Ertuğrul Özkök'e bir kez daha soruldu..

  AHMET KAYA'YA LİNÇ KAMPANYASI

  Ahmet Kaya, Magazin Gazetecileri Derneği'nin gecesinde ödülünü aldıktan sonra bir konuşma yapmış ve bu konuşması salondaki bazı kişilerce protesto edilmişti. Ahmet Kaya o günkü konuşmasında, Kürtbe bir albüm yapacağının haberini veriyordu. Bu sebeple vatan hainliğine varana kadar suçlamalarla karşılaşan Kaya, bir de Hürriyet'in attığı "Vay şerefsiz" manşeti sonrası bir linç kampanyasına maruz kalmış ve Avrupa'nın yolunu tutmuştu. Daha sonra da hayata gözlerini yumdu..

  YILLARDIR AYNI SORUYLA KARŞILAŞIYOR

  Özellikle Ahmet Kaya'nın ölümünden sonra, başta Hürriyet gazetesi ve onun yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök, Ahmet Kaya'ya linç kampanyası yapmakla suçlanmıştı. Özkök, yıllardır kendisine yapılan suçlamalara cevap verirken pişmanlık duyduğunu da her seferinde söylemişti.

  Bu kez de Sevilay Yükselir A Haber ekranlarında aynı soruyu tekrarladı. Ahmet Kaya için atılan "vay şerefsiz" manşeti için "bugün olsa öyle atmazdım" diyen Ertuğrul Özkök, Kaya'nın müziğini öven en az 4 yazısının bulunduğunu hatırlatarak "böyle bir sanatçı ile ne gibi bir sorunum olabilir ki, ipod'um da onun şarkıları var" ifadelerini kullandı.

  "İPOD'UMDA AHMET KAYA VAR"

  İşte Ertuğrul Özkök'ün Ahmet Kaya manşetiyle ilgili sözleri;

  "138. kez söylüyorum.. Ahmet Kaya manşetini bugün olsa "olmadı gözüm veya ayıp ettin gözüm" şeklinde atardım. Ahmet Kaya'nın en sevdiği laf "şerefsiz" kelimesidir. O manşetin gerekçesi buydu. Benim iPod'um da Ahmet Kaya şarkıları var, onun gibi bir müzisyenle ne sorunum olabilir ki. Mezarına da gittim. Yine gideceğim."

  ÖZKÖK'TEN AHMET KAYA AÇIKLAMASI

  Ertuğrul Özkök: iPod umda bile Ahmet Kaya var - izle #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir