Euro
10.1739
0.13%
Dolar
8.664
-0.01%
Altın
491.8
0.77%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
381.255
-7.48%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Ertuğrul Özkök tatilden döndü

  Erdoğan'ı hedef alan sözlerinin ardından günler sonra ilk kez yazısı yayınlanan Özkök bu defa, "sen kaçarsın, biz hep buradayız" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 30.09.2015 - 05:45
  Ertuğrul Özkök tatilden döndü

  Ertuğrul Özkök tatilden döndü #1

  Bodrum’da cansız bedeni sahile vuran, 3 yaşındaki Aylan Kurdi’nin fotoğrafı üzerine ‘Utan ey büyük adam’ adlı bir yazı yazan Özkök hakkında Erdoğan’a hakaretten soruşturma başlatılmıştı.

  Özkök, “Cumhurbaşkanı'na katil diyecek kadar kendimden geçmedim” başlıklı yazısıyla köşesine ara vermiş ve bir yolculuğa çıktığını duyurmuştu.

  Ertuğrul Özkök, "3 hafta boyunca bir tevekkül diyeti yaptım" diyerek geri döndü.

  "GİDECEK BAŞKA VATANIM YOK"

  Özkök, "kendinizle epey baş başa kalmış, sadece kendinizi değil, başkalarını da "ötekileri" de seyretmiş, kulak vermişseniz... Daha da iyi anlarsınız ki... Gidecek başka hiçbir vatanınız yoktur... Gücünüzü de, direnme azminizi de, mücadele kudretini de işte bu duygudan alırsınız" dedi.

  "BELKİ SEN DE KAÇARSIN, AMA BİZ HEP BURADAYIZ"

  Hürriyet yazarı, Erdoğan ve hükümeti hedefi alarak şunları söyledi:

  "İşte bu duyguyla baktım 3 hafta boyunca düne... Hani elinde taşla-sopayla kapımıza dayanan o adamın söylediği laf vardı ya... "Defolup gideceksiniz bu ülkeden" narası... Baktım o babalanmalara, VIP salonundaki o heyheylenmelere... "Hadi len" dedim... "Neyini de alacaksan al git..." Suratına tükürür gibi konuştum... "Bak daha dün aynı yollarda birlikte yürüdüğün savcılar falan vardı ya... Hani o bu dünyaları ben yarattım diyen zevat... Hepsi kaçıp gitti. Bak aslanım, bir gün belki sen de kaçar gidersin, ama biz hep buradayız..." Böyle dedim içimden..."

  Ertuğrul Özkök kovuldu iddiası

  Ertuğrul Özkök tatilden döndü #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir