Euro
15.2372
-0.42%
Dolar
13.4600
-0.35%
Altın
796.9490
-0.44%
Borsa
1910
-5.02%
Bitcoin
492.466
1.61%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  Eygi'den tepki çeken 10 yaşındaki kız yazısı

  Eygi: "Kız 10 yaşında o...ğa başlamış"
  • 07.11.2012 - 12:08
  Eygi'den tepki çeken 10 yaşındaki kız yazısı

  Eygi den tepki çeken 10 yaşındaki kız yazısı #1

  Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan ve Türkiye'yi ayağa kaldıran 10 yaşında bir kıza uygulanan cinsel istismar suçuyla ilgili Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi, bugünkü köşesinde acımasız bir yazı yazdı. 

  Edirne'de yaşanan olay şöyleydi:

  Edirne'nin Keşan İlçesi'nde, 13 yaşındaki bir kız çocuğuna (G.T) nitelikli cinsel istismarda bulunmak suçundan 6 kişi tutuklanarak, cezaevine konuldu.

  İlk cinsel ilişkisini 10 yaşında yaşadığını söyleyen G.T, bugüne kadar değişik tarihlerde birlikte olduğu isimleri polise anlattı. Polis tarafından gözaltına alınan 18-23 yaş arasındaki 6 kişi, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

  Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi'nin "Kız 10 yaşında o...ğa başlamış" yazısı şöyle:

  “Son onbeş gün içinde oldu bu anlatacağım vak'a. Keşan'da yaşayan on üç yaşındaki bir kız, hani çağdaşların ağzı süt kokuyor dedikleri cinsten, işte bu kız bir gece eve gelmemiş. Sabah kapıyı çalmış, babası hışımla kız neredeydin diye sormuş. O da 21 yaşında bir erkeğin evinde gecelediğini söylemiş. Baba karakola koşmuş, şikayetçi olmuş. Adam yakalanmış, kız sorgulanmış ve on yaşından beri erkeklerle düşüp kalktığını itiraf etmiş. Verdiği isimler yakalanmış... Falan filan.

  "FAHİŞELİK MİDİR DEĞİL MİDİR?"

  Böyle bir hadise M. Kemal Türkiye'sinde yaşansaydı yer yerinden oynardı. 1950'lerde, 60'larda, 70'lerde yaşansaydı yine büyük tepki meydana getirirdi. Yıl 2012, Türkiye'de on üç yaşındaki bir kız bir sürü erkekle yatıyor ve birkaç inilti dışında tepki yok. Yargıtay'ımızın bir kararı var. Evli bir karı yabancı bir erkekle bir kere yatarsa bu yaptığı fahişelik değildir deniliyor. Peki şu on yaşındayken erkeklerle yatmaya başlamış olan kızın durumu nedir? Fahişelik midir, değil midir?

  BU TOPLUM KENDİNİ ISLAH ETMELİ

  Haydi ateistler, çağdaşlar bu rezalete fazla tepki göstermiyor, Müslümanlara ne oldu ki, susuyorlar? Ortada iki vahim durum var. Birincisi: Aile içinde yaşayan on üç yaşında bir kızın, on yaşından itibaren bir sürü erkekle düşüp kalkması yatması. İkincisi, birincisinden de vahim, on milyonlarca Müslümanın böyle bir rezalete gereken tepkiyi göstermemesi. Bu toplum kendini ıslah etmeye çalışmazsa geleceği çok karanlıktır.”


  Görüş Bildir