Fehmi Koru: Erdoğan Muhteşem Yüzyıl'ı sineye çeker

Fehmi Koru: Erdoğan Muhteşem Yüzyıl'ı sineye çeker

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eleştirileri sonrası Türkiye'de bir numaralı gündem maddesi olan Muhteşem Yüzyıl ile ilgili tartışmalara devam ediyor.

"HAREM YOL GEÇEN HANI GİBİ"

Habertürk TV'de yayınlanan Enine Boyuna programına konuk olan Star gazetesi yazarı Fehmi Koru çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dizideki harem sahnesinin gerçeğin dışında yansıtıldığını belirten Koru, "Haremi yol geçen hanı gibi algılatmaya sebep olan, öyle erkeklerin elini kolunu sallayarak girdiği bir yer olarak yansıtılıyorsa bu rahatsızlık kaynağı olmuş olabilir. Çünkü Harem padişahın özeli, padişah dışında sadece erkek olmayanların girebildiği bir yer. Bunu gözardı ediyorsa senaryo rahatsızlık kaynağı olur" dedi.

İşte Fehmi Koru'nun o sözleri

Fehmi Koru: Erdoğan Muhteşem Yüzyıl'ı sineye çeker

"BAŞBAKAN KENDİSİNİ NAMUS KORUYUCUSU OLARAK GÖRÜYOR"

Erdoğan'ın diziyi izlediğini düşünmediğini belirten Fehmi Koru şu ifadelere yer verdi: "Kendisine aktarıldığı kadarı ve aktarılanlar içinde saraydaki kadınların hafifmeşrep olarak gösterilmesi herhalde O'nu rahatsız ediyor. Rahatsız olmasının sebebi de zannediyorum ki kendisini ahlak ve namus koruyucusu olarak görüyor. Bu ahlakı bozan bir şey ve bunu ortadan kaldırmak da kendisini görevi. Böyle bir görevi var ya da yok ben kendisini öyle gördüğü kanaatindeyim."

Dizinin yayından kaldırılıp kaldırılmayacağına da değinen Star yazarı, Erdoğan'ın bu defa ezber bozarak olayı sineye çekeceğini söyledi.