Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
410.261
1.02%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Fehmi Koru: HDP de MGK'ya girsin

  Fehmi Koru: HDP de MGK'ya girsin

  Gazeteci Fehmi Koru, HDP'nin geçici hükümette İçişleri veya Milli Savunma bakanlıklarında bulunması gerektiğini söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 21.08.2015 - 01:01

  fehmi koru

  ENSONHABER.com / DETAY HABER Habertürk ekranlarında yayınlanan ve Ece Üner'i sunduğu Enine Boyuna programında "terör ve siyaset" konuşuldu.

  Fehmi Koru, HDP'li ve MHP'li vekillerin Meclis'te aynı yemekhanede yemek yediklerinden, koridorlarda sohbet ettiklerinden fakat aynı hükümette bulunmak istemediklerinden bahsetti.

  İÇİŞLERİ HDP'YE VERİLSİN

  Koru, devamında "Toplum olarak biliniyor ki eğer seçim hükümeti kurulur, HDP içinde yer alırsa Milli Güvenlik Kurulu'nda bulunan bakanlar (Adalet, Millî Savunma, İçişleri, Dışişleri Bakanları) o partiden atanmayacak. Tam tersini yapmak lazım. Bulunsunlar gelsinler, görsünler" diye konuştu.

  Fehmi Koru: HDP de MGK'ya girsin

  Bu sırada güvenlik uzmanı Metin Gürcan, araya girerek, "İçişleri HDP'ye; Dışişleri MHP'ye verilsin" dedi.

  Sözüne devam eden Fehmi Koru şunları söyledi:

  SİYASETEN GÜÇ KAZANDIRMANIZ LAZIM

  "Ben bunun denenme amaçlı değil, tam tersine doğallığa davet amaçlı bir fikir olarak söylüyorum. Yani netice itibariyle toplumun belli kesimi eğer PKK'yı bir etnik kimliğin temsilcisi haline dönüştürmek istemiyorsanız, o etnik kimliğin siyasetin içinde kendisini ifade edebilecek bir güce dönüştürmeniz lazım"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir