Euro
9.7391
0.23%
Dolar
8.1539
0.05%
Altın
457.24
0.7%
Borsa
1.379
0.2%
Bitcoin
510.160
3.17%
kalan süre
Sahur
-
Öğle
-
İkindi
-
İftar
-
Yatsı
-
  Fikirci Bey yazdı: Dışarıdakiler kaç kişi

  Fikirci Bey yazdı: Dışarıdakiler kaç kişi

  İşi otel odalarında hükümet kurmak olan medya zırhı meclis dokunulmazlıklarından bile kalın muktedirlerimiz dışarıda
  • 06.08.2013 - 15:18

  Fikirci Bey yazdı: Dışarıdakiler kaç kişi #1

  Fikri hür vicdanı hür Fikircibey yazdı:

  DIŞARIDAKİLER KAÇ KİŞİ?

  Bir dönem kapandı.

  Bir dönemin faturası çıkarıldı.

  Fatura ağırlıkla elinde silah olanlara çıktı.

  Silahlı kuvvetlere çıktı.

  Ama onlara sosyal mühimmat sağlayanlar usulca arazi oldular

  KİMLER DIŞARIDA

  Şimdilik kuyruklarını kıstırdılar, bir köşede saklanıyorlar.

  "Yırttık" diye seviniyorlar...

  Kimler dışarıda?

  Taa kreşlerden başlayıp bizi "asker millet" yapan, uygun adımlarla rap rap yürüten, ona buna bayrak sallatan ve böylece vesayeti, askeri rejimleri normal, hatta iyi bir şey olarak algılamamızı sağlayan milli eğitimimiz dışarıda.

  Memleketin üç tarafının denizlerle, dıştan dört tarafının, içten her tarafının düşmanla çevrili olduğu, bunların başında da sivil yöneticilerin geldiği sanrısı ile asker yetiştiren askeri okullarımız dışarıda.

  ASKER YALAKASI SİVİLLER DIŞARIDA

  Elli yıldır her gün köşelerinde "genç subaylar rahatsız" konusunun yüz bininci sürümünü ısıtıp koyan, asıl muktedirlere gizliden yalakalık yaparak sivillere aba altından sopa gösteren, halkın seçtiklerine muhalefet ederek kendini özgürlükçü, muhalif, solcu diye kakalayan kalemşorlarımız dışarıda.

  OTEL ODASINDA HÜKÜMET KURANLAR DIŞARIDA

  İşi gücü otel odalarında hükümet kurmak, hükümet devirmek, bakan atayıp bakan düşürmek olan ve medya zırhı meclis dokunulmazlıklarından bile kalın muktedirlerimiz dışarıda.

  Daha ince ayarlarla her haberin içine ırkçı faşist nüanslar sokan, bir turizm haberinin içinde bile "gavurlar Türk'ün bilmem nesine hayran" gazı veren, gazetenin tepesine "burası bizimdir bizim gibi olmayanlar yürüsün gitsin" logosu atan, daha da gaza gelince üç-beş keçiden başka kimsenin uğramadığı kayalıklara SAS komandosu edası ile çıkartma yapıp komşularla bizi savaşın eşiğine getiren, "Ben de bu reformları destekliyorum ama ... Ben de barıştan yanayım ama..." deyip her türlü demokratik reformun altını sinsice oyan, 420 millet vekiline kaos yaratıcısı damgasını vuran pop faşistlerimiz dışarıda.

  DERS OLUR MU?

  Cezalar bunlara da ders olur mu?

  Çanlarına ot tıkanır mı?

  Sanmam

  Baksanıza hala bir partinin başında "Nerede bu Ergenekon örgütü, bulsam üye olacağım" diyen bir başkan var. Şans işte, keşke bulup üye olabilseydi, bugün mükâfatını görürdü...

  Fakat aymazlık o noktada ki, yılların kurnazı Demirel'in parti içine implante ettiği ve yeşerdiğinde çevresiyle beraber CHP'den kopararak yeni bir "merkez sağ" yetiştireceği çakma CHP'lilerden bile habersiz. Çakma CHP'liler onu öyle bir inen merdivene bindirecekler ki, kaset yemişten beter olacak.

  Her neyse,

  Bence sorun "Kim haksız yere içeride?" sorunu değil, çünkü dava ağır, zor bir dava. Yargıçlar olabildiğince somut delillerle hareket ediyorlar ve tarih önündeki sorumluluklarından haberdarlar. Ayrıca daha temyiz ve devamı kapılar açık.

  Bence asıl sorun: "Kim haksız yere dışarıda?"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir