Petrol
112.87
-0.82%
Euro
17.5436
-0.05%
Dolar
16.6737
-0.05%
Altın
974.42
-0.17%
Borsa
249
0.00%
Bitcoin
335.522
-4.13%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C
  Fikirci Bey yazdı: Geziciler parti kuruyormuş

  Fikirci Bey yazdı: Geziciler parti kuruyormuş

  Emirlerini başkalarından alıp itaat etme gibi alametler damarlarındaki asil kanda mevcut..
  • 12.07.2013 - 15:49

  Fikirci Bey yazdı: Geziciler parti kuruyormuş #1

  Fikri hür vicdanı hür Fikircibey yazdı:

  PALALI PROVOKASYON 28 ŞUBAT İŞİYDİ MODASI GEÇTİ

  Hadi canım, hadi güzelim, geçti o günler.

  İki tane dangalak palalıyı sanki Türkiye'de eli satırlı yüzlerce yobazdan oluşan bir ayaklanma varmış gibi lanse etme dönemi bitti. Onu gerçekleştirmek için size 28 Şubat medyası ve kafi miktarda darbe tetikçileri lazım: Hepsi darbecilerden maaşlı 10-15 keşin eline sopa, sırtına hırka, koyunlarına kaltak verip işkembeyi kübradan tarikat uydurarak yakın çekimlerde döndüre döndüre gösterdikleri, sanki Türkiye'nin tamamı kaos ortamındaymış gibi provakasyon yaptıkları günler geçti.

  HALK TOKADI SANDIKTA ATACAK

  Bazı kanallar bunu hala deniyor ama halk yemiyor, halk evinde oturuyor. Sizin sandıkta yediğiniz tokatı anlamanızı bekliyor. Anlamazsanız ne yapacak, sokağa çıkıp bir tokat da sokakta mı atacak size? Hayır, asla öyle bir oyuna gelmeyecek, tokatı bir sonraki sandıkta yiyeceksiniz, Aklınız başınıza gelene kadar tokat manyağı olacaksınız.

  DENİZ GEZMİŞ'E AĞLAYANLAR MENDERES'E SEVİNDİ

  Altı ay tabut görmeyince krize giren leş kargaları, zavallı bir çocuğun ölümünde aradıkları kan kokusunu buldular ve hemen deşmeye başladılar. Artık yıllarca sürer bu yas. Eline silah alıp dağa çıkan gençler asıldı diye 40 sene ağlaştılar ama halkın seçtiği bir Başbakan asıldı diye bir gün üzüntü duymadılar. Çünkü onlar için ne halk iradesinin, ne milli iradenin anlamı var. Onlar için hakimiyet kayıtsız şartsız kendilerinin. Kerametleri kendilerinden menkul, garip bir ruh hali içindeler. Cumhuriyetin 100. yılı geliyor, hala 10. yılda kalmış kafaları ile marş söyleyip rap rap yürümeyi ilericilik sanıyorlar, yürümeyenler vatan haini...

  GEZİ PARTİSİ KURUP OYLARI BÖLECEĞİNİZE CHP'Yİ ADAM EDİN

  Şimdi Gezi patırtısından bir parti çıkaracaklarmış. Aslında dışarıdan bakınca hayırlı bir gelişme bu, yani parkta bahçede tepişmek yerine kendilerini halkın beğenisine sunacaklar. Ne güzel. Zaten sorun Meclis'te temsil edilememelerinden kaynaklanıyordu. Ana ve yavru muhalefeti beğenmiyorlardı.

  "İTAAT ETMEK DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUT"

  Tamam da, peki mevcut muhalefetten farklı ne fikirleri var? Bir parti programı yapsalar da görsek. Hepsinden önemlisi bu eklektik grup neyin etrafında birleşecek, ortak noktaları neler? AK Parti karşıtlığı kadar bile geniş değil, çünkü aralarında bazıları o kadar da ebleh değil, yapılanları, ekonomik başarıları, hayatlarındaki kazanımları görüyorlar. Geriye sadece "Tayyip bize emir vermesin, hayatımıza karışmasın" kalıyor ki buradaki samimiyetleri de şüpheli, çünkü ruh hali olarak "birinci vazifelerinin..." ne olduğunu başkasından öğrenme, "o alfabeyi değil bu alfabeyi kullanacaksın, başına onu değil bunu takacaksın" emirlerini başkalarından alıp itaat etme gibi kulluk alametleri damarlarındaki asil kanda mevcut.

  Daha da önemlisi çoğunun zaten üye olduğu ve parti adını verdikleri tarikatları, cemaatleri var. Hatta bazı tarikatlar ikiye bölünüp zaman zaman 50'şer kişi sopalarla birbirlerine girdikleri de oluyor. Çünkü bazı tarikatlar toplam 100 kişilik. Kimi komünist, kimi solun gelmişi geçmişi, kimi aşk meş partisinde zaten teselli buluyor.

  DEVRİM Mİ İSTİYORLAR YOKSA..

  Ve son olarak; acaba şu kararı vermişler mi? Devrim mi istiyorlar, yoksa mevcut sistemi daha iyiye götürmek mi? Çünkü istedikleri "özel mülkiyeti sona erdiren bir devrimse" bol şans... Ama mevcut sistemi daha da iyiye götüreceklerse, insanların daha iyi yaşamalarını sağlayacaklarsa bu dünyaya dönüp şu an iktidarın gerçekleştirdiği her hamlenin, her reformun ilerisinde bir söylem geliştirmeleri gerekiyor.

  Biz daha muhalefetin her reformu Anayasa Mahkemesi'ne göndermesinden başka bir adımını görmedik.

  Yeni muhalefetten bekliyoruz.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir