Petrol
111.43
2.20%
Euro
17.4671
-0.34%
Dolar
16.7472
0.29%
Altın
972.99
0.32%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
328.856
3.45%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Filinta aksiyon sahneleriyle dikkat çekti

  Filinta aksiyon sahneleriyle dikkat çekti

  TRT 1'nin yeni dönem dizisi Filinta, ilk bölümündeki aksiyon sahneleriyle izleyiciyi etkiledi.
  • 24.12.2014 - 13:29

  Son dönemde iddialı dizilerle izleyicilerin karşısına çıkan TRT'nin yeni dizisi Filinta, dün akşam yayınlanan ilk bölümüyle izleyenlerden tam not aldı.

  Türk televizyon tarihinin ilk Osmanlı polisiyesi olma özelliği taşıyan dizideki çatışma ve patlama sahneleri Hollywood'a taş çıkardı.

  Filinta aksiyon sahneleriyle dikkat çekti #1

  Filinta aksiyon sahneleriyle dikkat çekti

  FİLİNTA'NIN KONUSU

  Filinta, adalet, dostluk, kardeşlik kavramlarını ortaya koyan bir dizi. İlim irfan sahibi Kadılar, adaletin kılıcını 600 yıl Devlet-i Aliyye-i Osmaniye'de taşımış, dünyanın en büyük imparatorluklarından olan Osmanlı İmparatorluğu’nun yüzyıllar boyunca dirliğini sağlamış, toplumda huzuru ihtisas etmişlerdir. Filinta işte bu nedenle, Osmanlı’nın temel gücü olan hukuka bir saygı duruşudur.

  Hikaye Galata Kadısı Gıyasettin Hatemi ve onun yetiştirdiği Galata Amiri Filinta Mustafa ekseninde geçmektedir. Mustafa oldukça zeki, maharetli, yakışıklı bir gençtir. Kendisi gibi öksüz ve yetim olan en yakın arkadaşı Ali ile birlikte zaptiye olarak görev yapmaktadır. Kadı Gıyasettin ise, küçük yaşlardan itibaren Şam, Buhara, Kahire ve Konya’da eğitim görmüş bir kadıdır. Kalender ve soğukkanlı bir yapısı vardır. Damıtılmış bilgeliğini her sahnede bize gösterir. Ayrıca sarayda şehzadelere eğitim vermiştir. Sultan ile hoca - öğrenci ilişkisi vardır. Hikaye, Mustafa ve Ali’ye kurulan bir komplo ile başlar.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir