Euro
15.1357
-0.05%
Dolar
13.3734
-0.02%
Altın
790.1790
0.02%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
553.752
-2.60%
8ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 8 C
  Fransız sanatçı Blet: Fransa'da demokrasi ölüyor

  Fransız sanatçı Blet: Fransa'da demokrasi ölüyor

  Fransız piyanist Blet, Türk arkadaşlarının kendisine imrendiğini fakat ülkesinde demokrasinin öldüğünü, basının susturulduğunu söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 17.08.2015 - 04:03

  Fransız sanatçı Blet: Fransa da demokrasi ölüyor #1

  Fransız piyanist Stephane Blet, Hürriyet'ten İzzet Çapa'ya çarpıcı açıklamalarda bulundu. İstanbul'un harika bir şehir oldunu söyleyen Stephane Blet, burada yaşamayı çok istediğini söyledi.

  İzzet Çapa bunun üzerine "Neden, Paris'in suyu mu çıktı?" diye sorunce Blet şunları söyledi:

  "FRANSA'DA DEMOKRASİ ÖLÜYOR"

  - Bazı Türk arkadaşlarım da Fransız olduğum için "Demokrasinin kalbinde yaşıyorsun, ne şanslısın" diyorlar ama aslında durum hiç düşündükleri gibi değil. Başımıza "Avrupa'nın şeytanı" Sarkozy geldiğinden beri feci durumda... O, Müslümanları hiç sevmeyen bir adam. Fransa'da demokrasi ölüyor, kimse farkında değil. Maalesef bütün iyi niyetine rağmen Hollande da işi rayına oturtmayı başaramadı.

  "GAZETECİLER KORKUNÇ BİR BASKI ALTINDA"

  Bu söylediklerin İstanbul'dan "varlık içinde yokluk" gibi görünüyor...

  - Yaşananlara vakıf olmak için işin içinde olmak gerekir. Fransa'da ciddi bir Müslüman-Hıristiyan kutuplaşması var. İnsanlar birbirine düşürülmeye çalışılıyor. Bu doğru bir yönetim şekli değil. Yarın öbür gün bu insanlar kızıp kendilerini sokağa atsa ne olacak? Tehlikeli sularda yüzüyorlar. Ama kimse ağzını açıp bir şey söylemeye cesaret edemiyor, gazeteciler korkunç bir baskı altında, tek bir satır bile yazamıyor


  Görüş Bildir