Dolar
7.6643
0.0261%
Euro
8.9561
-0.2505%
Altın
1901.52
0.0694%
Borsa
1096.16
0%
G. Altın
468.633
0.0525%
Bitcoin
80775.18
-0.6903%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Gazeteciler basın bayramında madene indi-Video

  24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir grup gazeteci, Zonguldak'ta maden ocağında basın açıklaması yaptı.
  • 24.07.2012 - 22:16
  Gazeteciler basın bayramında madene indi-Video

  Gazeteciler basın bayramında madene indi-Video #1

  BASIN BAYRAMI'NDA YIPRANMA HAKLARINI GERİ İSTEDİLER

  Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'nin (ZGC) 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla gerçekleştirdiği organizasyon kapsamında, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü maden ocağına inen bir grup gazeteci, yerin metrelerce altından kamuoyunda ''yıpranma hakkı'' olarak anılan fiili hizmet zammı konusundaki taleplerini dile getirdi.

  VİDEO İÇİN TIKLAYIN

  ZGC Başkanı Derya Akbıyık, maden ocağında yaptığı açıklamada, basın çalışanlarının koşullarını iyileştirecek ve sendika haklarına kavuşturacak yasaların bir an önce çıkartılmasını istediklerini söyledi.

  Gazeteciler basın bayramında madene indi-Video #2

  Türkiye'de görev yapan gazetecilerin kazanılmış haklarının ellerinden alındığını savunan Akbıyık, şunları kaydetti:

  MADENCİLERLE MESAJ

  ''Özellikle yıpranma paylarımızın iadesi, özlük haklarımızın iyileştirilmesi en büyük istek ve temennilerimizdir. Dördüncü kuvvet olarak kamuoyunda bilinen basınımız, hak ettiği yeri almalıdır. Zonguldaklı gazeteciler olarak basın bayramında bir ilki gerçekleştiriyoruz. Bayramımızı yerin 425 metre altında alın teri döken, güç ve zor koşullarda çalışma sergileyen madencilerle kutluyoruz. Madencilik en zor mesleklerden biridir. Onların çalışma azmi, hırsı ve mücadelesi hiçbir zaman tartışılamaz. Yerin altında çalışan madenciler gibi zor koşullarda görev yapan gazeteciler, yıpranma haklarını geri istiyor. Çalışma koşullarının zorluğunu gösteren maden ocaklarından, bu anlamlı çağrıyı yapıyoruz.

  Gazeteciler basın bayramında madene indi-Video #3

  "TATİL BAYRAM DEMEDEN HABER PEŞİNDE.."

  Basın çalışanları yeri geliyor maden ocağında, yeri geliyor dağların zirvesinde haber peşinde canlarını tehlikeye atıyor. Zaman zaman 24 saati bile aşan sürelerde, tatil, bayram demeden her türlü riskli koşullarda, kamuoyunun doğru aydınlatılması için görev yapıyorlar. Gazetecilerin yıpranma hakkının tekrar verilmesi konusundaki çalışmaların süratle hayat geçirilmesini talep ediyoruz.''

  Gazeteciler basın bayramında madene indi-Video #4

  Akbıyık ve maden ocağına inen gazeteciler, ''basın çalışanlarının görevleri sırasında yıprandığı'' mesajını vermek amacıyla kömür damarına yanlarında getirdikleri kalemleri sapladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir