Petrol
83.84
-1.21%
Euro
17.6955
0.03%
Dolar
18.4881
0.21%
Altın
965.59
-0.03%
Borsa
3266
0.00%
Bitcoin
351.185
-6.17%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C
  Gülben Ergen Erdoğan belgeselinden çıkarıldı

  Gülben Ergen Erdoğan belgeselinden çıkarıldı

  Gülben Ergen, Gezi baskısı yüzünden Beyaz TV'deki Erdoğan belgeselinden çıkarıldı.
  • 04.09.2013 - 11:14

  Gülben Ergen Erdoğan belgeselinden çıkarıldı #1

  Ünlü şarkıcı Gülben Ergen, Beyaz TV'de ekrana gelen ve Erdoğan'ın hayatının anlatıldığı "Usta'nın hikayesi" adlı belgeselde, Başbakan'a soru yönelterek yer almıştı. Çekimleri nisan ayında yapılan belgeselde yer alan Gülben Ergen, iki ay sonra Gezi olayları patlak verince belgeselden çıkarıldı.

  ÇEKİMLERİNDE YER ALMIŞTI

  Beyaz TV yönetimi, Gezi Parkı olaylarına destek verenlerin tepkileri sonucu Gülben Ergen'i, çekimlerinde yer aldığı Usta'nın Hikayesi adlı belgeselden çıkarıldı.

  O BÖLÜMLER MAKASLANDI

  Gülben Ergen, Gezi Parkı olaylarına katılan ve destekleyen Twitter kullanıcıları tarafından, Erdoğan belgeselinde yer aldığı için şiddetli bir şekilde eleştirilmişti. Hakarete varan tepkiler sonucu Beyaz TV yönetiminin aldığı kararla Gülben Ergen'in yer aldığı bölümler makaslandı ve dün gece yayınlanmadı.

  GÜLBEN'DEN AÇIKLAMA

  Öte yandan Gülben Ergen konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Ergen şunları söyledi;

  "Nisan ayında özenle ve önemle çekilen ama dün akşam yayınlanmayan belgeseldeki konuşmam için bana sebep soranlara cevabım; Bilmiyorum."

  ERDOĞAN'A SESLENMİŞTİ

  Gülben Ergen, belgeselde Başbakan'a şu soruyu yöneltmişti:

  "Şimdi izninizle sorumu soracağım, bir sanatçı olarak. Kitle iletişimine çok önem veren bir lider olarak, kitlelerin bir araya geldiği Rumeli Hisarı gibi muhteşem konser mekânlarımızın birer birer yok olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Biz çok üzülüyoruz, dinleyicilerimiz çok üzülüyor. Sizin fikrinizi merak ediyorum. Tekrar teşekkür ediyorum."


  Görüş Bildir