Dolar
7.312
-0.3502%
Euro
8.591
-0.2866%
Altın
2018.17
-0.4636%
Borsa
1075.52
0%
G. Altın
476.272
-0.455%
Bitcoin
86508.71
-0.6785%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C
  Habertürk tecavüz haberini seks hikayesi gibi yayınladı

  Habertürk tecavüz haberini seks hikayesi gibi yayınladı

  Haber sosyal medyada tepki topladı.
  • 23.01.2013 - 14:20
  Habertürk tecavüz haberini seks hikayesi gibi yayınladı

  Habertürk tecavüz haberini seks hikayesi gibi yayınladı #1

  Habertürk'ün internet sitesinde yer alan "Yatakta biten Beyoğlu gecesi" başlıklı habere, sosyal medyada tepki yağıyor.

  Beyoğlu'nda tecavüze uğrayan İsveçli turist ile ilgili haberin "seks hikayesi" gibi anlatılması büyük tepki topladı. Habertürk, hayal gücünü kullanarak kurguladığı haberinde, tecavüz mağduru turistin sosyal paylaşım sitelerinde yer alan fotoğraflarını da derleyerek galerisini yaptı ve bu fotoğraflarla haberini destekledi.

  Habertürk tecavüz haberini seks hikayesi gibi yayınladı #2

  Habertürk'e sosyal medyada gelen tepkiler:

  Habertürk tecavüz haberini seks hikayesi gibi yayınladı #3

  Habertürk tecavüz haberini seks hikayesi gibi yayınladı #4

  Habertürk tecavüz haberini seks hikayesi gibi yayınladı #5

  Habertürk tecavüz haberini seks hikayesi gibi yayınladı #6

  İşte Habertürk'ün sosyal medyada tepki toplayan o haberi;

  Yatakta biten Beyoğlu gecesi

  Turist olarak İstanbul'daki arkadaşlarının yanına gelen İsveçli M.B. adlı genç kadın, Beyoğlu'nda İstiklal Caddesi'nde yürürken, yanına S.B. adlı Türk genci yaklaştı ve İngilizce "Merhaba" dedi. Önce birlikte yürüyen ikili, sonra bir bara gidip, alkol aldı.

  KOLUNDAN TUTUP TAKSİYE BİNDİRDİ

  S.B., bar çıkışında genç kadına, "Evime gelir misin?" diye sordu. Ancak genç kadın teklifi reddetti. S.B. "Bir şey yapmayacağım" diyerek İsveçli kadın turisti kolundan tutup, taksiye bindirdi. S.B., 4 bira daha aldı.

  ZORLA CİNSEL İLİŞKİ

  İddiaya göre genç kadın evde kendisini öpmeye çalışan S.B.'ye karşı koydu. Ancak S.B. evin kapısını kitleyerek, M.B.'nin isteği dışında 2 kez cinsel ilişkiye girdi. S.B., sabaha karşı bir taksi çağırarak, M.B.'yi arkadaşlarının evine yakın bir yere bıraktı. İsveçli turist bir saat uyuduktan sonra ise başından geçenleri arkadaşlarına anlattı.

  "YALVARDIM"

  M.B., Türk arkadaşlarıyla birlikte Taksim Polis Merkezi'ne giderek şikayetçi oldu. Daha sonra da S.B.'nin Fatih'teki evini polislere gösterdi. S.B.'nin evinde ağzını kapatarak zorla ilişkiye girdiğini anlatan İsveçli M.B., "Taksiye kolumdan tutarak, bindirip beni evine götürmek için ikna etti. Zorla yatağa yatırıp iç çamaşırımı çıkardı. Bağırmaya başlayınca ağızımı kapatarak zorla bir saat ilişkiye girdi. Gitmek için yalvardım, benimle bir kez daha ilişkiye girdikten sonra taksiyle beni bıraktı. Şikayetçiyim" dedi.

  "KENDİ İSTEĞİYLE GELDİ"

  Polisin gözaltına aldığı S.B. ise "Kendi isteğiyle evime geldi. İki kez isteğimizle birlikte olduk. İlişki sırasında hiçbir şekilde darp ve zorlamada bulunmadım. Telefonuma numarasını kaydetti. Evine bırakırken taksinin kapısını çarparak agresif davrandı. Her şey rızamızla oldu" diye konuştu. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, M.B.'nın ifadesi ve olayın hemen ardından şikayetçi olmasını gözönüne alarak, S.B. hakkında "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve cinsel saldırı" suçlarından 9 yıldan 19 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açtı.

  Habertürk tecavüz haberini seks hikayesi gibi yayınladı #7

  Habertürk tecavüz haberini seks hikayesi gibi yayınladı #8

  Görüş Bildir