Petrol
98.34
0.97%
Euro
18.5952
0.98%
Dolar
17.9555
0.48%
Altın
1.037
0.70%
Borsa
2872
1.52%
Bitcoin
443.214
3.08%
26ºC
İstanbul
Bulutlu 26 C
  Haniye: Allah'tan sonra umudumuz sizsiniz - İzle

  Haniye: Allah'tan sonra umudumuz sizsiniz - İzle

  Türkiye ziyaretini sürdüren İsmail Haniye, canlı yayında Türkiye'ye şükran borçlu olduklarını açıkladı.
  • 04.01.2012 - 03:22

  Haniye: Allah tan sonra umudumuz sizsiniz - İzle #1

  ENSONHABER.com/ÖZEL Gazze'deki Filistin Hükümeti'nin Başbakanı İsmail Haniye TVnet'te İbrahim Karagül'ün sorularını yanıtladı.

  "ŞÜKRAN BORÇLUYUZ"

  Temaslarda bulunmak üzere Türkiye'de bulunan ve AK Parti'nin dünkü grup toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la kürsüden milletvekillerini selamlayan İsmail Haniye, katıldığı canlı yayın programında Türkiye ve Türk halkına şükran borçlu olduklarını açıkladı.

  Türkiye'deki temaslarında öncelikli olarak İsrail saldırıları ile zarar gören Gazze'nin yeniden yapılandırılmasına ilişkin konuları görüştüğünü kaydeden Haniye, Filistinli bakanların Türk yetkililerle görüşerek Gazze'ye yönelik yapılacak projeler ortaya koyduklarını ifade etti.

  "DESTEĞİNİZ MANEVİ BİR GÜÇTÜR"

  Türk halkının Filistin davasına verdiği desteği önemsediklerini kaydeden Haniye, "Desteğiniz bizim için manevi bir güçtür, umuttur" ifadelerini kullandı.

  "ALLAH'TAN SONRA UMUDUMUZSUNUZ"

  Türkiye'ye, Filistin'in haklı davasında verdiği destekten ötürü teşekkürlerini defalarca sıralayan Filistinli lider İsmail Haniye Türk halkına teşekkürlerini şu sözlerle açıkladı:

  Filistinliler olarak en derin sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Allah'tan sonra sizlere büyük umut bağlıyoruz. Biz Türkiye ile belli bir bakış açısı ile geldik ancak çok değişik bir atmosferle karşılaştık. Siz bizim haklarımızı savunmamıza yardım ettikçe Gazze ve Filistin davasında hiçbir zaman geri adım atmayacağız. Ve inşallah sizlerle Kudüs'te buluşup Mescid-i Aksa'da namaz kılacağız.

  İŞTE HANİYE'NİN AÇIKLAMALARI!..


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir