Dolar
7.329
-0.1185%
Euro
8.6109
-0.0557%
Altın
2017.4
-0.5015%
Borsa
1075.52
0%
G. Altın
475.785
-0.5567%
Bitcoin
86804.99
-0.3384%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C
  Hıncal Uluç'tan Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'na eleştiri

  Hıncal Uluç'tan Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'na eleştiri

  CHP liderini eleştiren Hıncal Uluç, Bahçeli hakkında söyledikleriyle MHP'lileri de kızdıracak.
  • 23.01.2013 - 11:58
  Hıncal Uluç'tan Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'na eleştiri

  Hıncal Uluç tan Bahçeli ve Kılıçdaroğlu na eleştiri #1

  Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç dün kaleme aldığı köşe yazısında, Mehmet Ali Birand'ın cenazesinde Kılıçdaroğlu'nun korumalarının halkı itip kaktığından bahsetmiş,"Bunlara oy vereceğiz de, halkçı, demokrat bir ülke olacağız öyle mi? Bu Kılıçdaroğlu'nun kaçıncı vukuatı. Bu CHP'ye oy verirsem elim kırılsın!.." diyerek CHP liderini topa tutmuştu.

  Hıncal Uluç dün kaleme aldığı bu yazıdan ötürü kendisini eleştirenlere bugünkü yazısıyla yanıt verdi. "Kılıçdaroğlu hakkında acımasız olduğumu söyleyenler var.. Az bile yazıyorum." diyen Hıncal Uluç, hızını alamayarak MHP lideri Devlet Bahçeli hakkında da sert ifadeler kullandı.

  İşte Hıncal Uluç'un bugünkü yazısı;

  Kemal Kılıçdaroğlu bu yaştan sonra "Halkçı Liderlik" nedir öğrenebilir mi?. Sanmam.. O zaman ikinci soruya aslında gerek bile yok ya..
  "Bu Kılıçdaroğlu, CHP'yi iktidara taşıyabilir mi?.." Yesin içsin dua etsin, bu ülkenin koşulları sayesinde kendisine çoktan yeten ana muhalefet liderliğini sürdürür gider.. Koşullar belli..

  KASETLER ÇIKMAZSA KİMSE KİMSEYE BİR ŞEY YAPAMAZ

  Öyle bir Siyasal Partiler yasamız var ki, bir kez partiyi ele geçirdiniz mi, ortaya
  kasetler çıkmazsa, kimse size bir şey yapamaz artık.. Öyle bir seçim yasamız var ki, BDP, baraj yüzünden seçime parti olarak giremez ve CHP'yi geçemez..

  ADAM KITLIĞI VARMIŞ GİBİ YENİDEN GETİRDİLER

  Öyle bir MHP var ki.. Birinci parti olma yolunda giderken, partiyi barajın altına
  düşürmüş, bozguna uğrayınca Aykut Kocaman gibi istifa numarası yapmış. Adam kıtlığı varmış gibi, yeniden getirmişler.. Yeniden barajın altına doğru yürüyor.
  Bakın, iktidarın başı Recep Tayyip Erdoğan'a kimse kızmasın.. Bunların hiç ama hiç birinde zerre katkısı yok.. Hepsini hazır buldu. O da geldi.. Kullanıyor..

  KILIÇDAROĞLU NE YAPTI?

  Kılıçdaroğlu hakkında acımasız olduğumu söyleyenler var.. Az bile yazıyorum.
  Başından sonuna, Başbakan'ın her sabah hazırladığı gündeme, balıklama dalıyor. Bağır Allah bağır.. Söv Allah söv.. Muhalefet yaptığını sanıyor.. Başbakan konuşuyor. 10 dakika sonra Kılıçdaroğlu, cevap yetiştiriyor. Bugüne dek bir orijinal konu ortaya atmış, bir sorun çözmüş mü?. Başbakan'ın yapay gündemine zerre aldırmayıp, halkın gündemine bakmış mı?. Onları analiz etmiş mi?. Çözümler önermiş mi?. Çözüm yolunda bir adım atabilmiş, bir adım öteye varabilmiş mi?. CHP onun geldiği günden bu yana tek parmak mesafe alabilmiş mi?.
  İşi gücü, azamet!..

  GANDHI'YMİŞ SEVSİNLER

  Etrafında bir kalabalıkla geziyor ki, geldiği yerde dikkat çeksin.. Bu mudur halkçı liderlik.. Bu mudur, halktan biri olmak.. Yahu partinin adı "Halk," ilkesi "Halkçı!.."
  Bu mudur?.

  Kılıçdaroğlu'nun halkın arasına karıştığını, onlardan biri olduğunu gören, duyan var mı?. Gandhi'ymiş.. Sevsinler..

  LEVENT KIRCA HAKLI

  Millet Levent Kırca'nın usulüne saldırırken, esasta nasıl haklı olduğunu tek kişi yazmadı. Bu ülkenin aydınları, sanatçılar, şairler, yazarlar, Tarık Akan, Edip Akbayram, Ataol Behramoğlu ve arkadaşları, "Sanatçılar Girişimi/ Reddediyoruz/ Ferman Padişahın Ülke Bizimdir" diye Bostancı Gösteri Merkezi'nde bir etkinlik düzenlemiş.. Yani muhalefet için bire bir, ısmarlasan olmaz bir hazırlop..

  KILIÇDAROĞLU AKLINCA ŞOVUNU YAPIYOR

  Konuşmalar başlıyor.. Sıra Levent Kırca'ya geliyor.. O ana kadar ortalarda görülmeyen Ana Muhalefet Lideri ve şürekası, paldır küldür salona giriyorlar. Efendim Kılıçdaroğlu'nun çok yoğun işleri varmış.. Kalamazmış. Sıra mıra boş verilsin, kürsüye o çıksınmış..

  Levent'i kenara alıyorlar. Kılıçdaroğlu aklınca şovunu yapıyor ve çekip gidiyor. Kimseyi dinlemeye, orada beş dakika oturmaya tenezzül etmeden..
  Yani orada yapılacak konuşmalarla ilgisi yok. Onlardan yararlanma gibi bir niyeti yok. Tek amacı, şov yapıp gitmek..

  55 YIL BOŞUNA GAZETECİLİK YAPMIŞIM

  Kalsa.. Birkaç saat için o aydınlardan biri olmayı denese, halk olamıyor madem..
  Halkçı, aydın lidere bakar mısınız?. Politika buysa, ben Siyasal Bilgiler'de boşuna okumuş, 55 yıl boşuna gazetecilik yapmışım..

  Levent öfkeyle kürsüye fırlayınca, benim sevgili medyam esası unutuveriyor. Levent'e vurmak kolay.. Daha da cazip.. Beşiktaş Belediyesi İlhan Selçuk anıtı yapmış.. Kılıçdaroğlu açacak.. Davet ettiler, gittik tam saatinde.. Bir saat
  Kılıçdaroğlu'nu bekledik, gene etrafında bir yığın kişiyle şov yaparak geldi.. Yüzlerce insanı, halkı bekletti, halkçı lider.. İşleri yoğun ya..

  Hıncal Uluç tan Bahçeli ve Kılıçdaroğlu na eleştiri #2

  Görüş Bildir