Dolar
7.3571
0.2206%
Euro
8.7139
0.4125%
Altın
1944.58
-0.4693%
Borsa
1083.83
-1.4932%
G. Altın
460.112
-0.1956%
Bitcoin
86968.09
2.1556%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C

  Hülya Hökenek'ten canlı yayında Birand'a veda - Video

  Birand'ın beklenmedik vefatı, tüm medya dünyasını sarstı.
  • 18.01.2013 - 12:26
  Hülya Hökenek'ten canlı yayında Birand'a veda - Video

  Hülya Hökenek ten canlı yayında Birand a veda - Video #1

  ENSONHABER.com/DETAY Usta gazeteci Mehmet Ali Birand, safra kesesindeki stendin değişimi için gittiği hastanede dün hayatını kaybetti. Birand'ın bu beklenmedik vefatı tüm sevenlerini derinden sarsarken, medya dünyasını da yasa boğdu. Tüm medya mensupları dünkü programlarında vefat haberini sunarken ya gözyaşlarını tutamadı ya da konuşurken boğazları düğümlendi.

  KONUŞMAKTA ZORLANDI

  Bunlardan birisi de TRT Haber'de 45 Artı programını hazırlayan ve sunan Hülya Hökenek'ti. Hökenek, dün akşamki programını Birand'ın vefat haberi ile açtı. "Büyük bir gazeteciydi. Farklı bir haberciydi. Türkiye'de bir dönemi temsil ediyordu." diyerek sözlerine başlayan Hökenek'in konuşmakta zorlandığı gözlerden kaçmadı.

  "HER ÖLÜM ERKEN, AMA BU ÇOK ANİ OLDU"

  Hökenek sözlerine şöyle devam etti: "Benim de aralarında bulunduğum pek çok gazetecinin meslekte örnek aldığı isimlerden biriydi. Birand'ın yaşamını yitirmesi hepimizi çok derinden etkiledi. Her ölüm erken, ama Birand'ın ölümü gerçekten çok ani oldu. Hepimiz acılıyız. Birand'ın kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."

  BİRAND: "YAA BEN BİR GÜN ÖLSEM..."

  Hökenek'in bu veda sözlerinin ardından, Birand'ın kendi sesiyle hazırlanan bir video ekranlara geldi. Videonun sonunda ise izleyenlerin gözlerini yaşartan Birand'ın şu sözleri vardı.. "Yaa ben bir gün ölsem şu bizim meslektaşlardan biri cenazeme gelir mi acaba diyerek şakalaşıyordum arkadaşlarımla. Allah Razı olsun, çok sevenim varmış.."

  Canlı yayında Birand'a veda

  Hülya Hökenek ten canlı yayında Birand a veda - Video #2

  CENAZESİ YARIN

  Usta gazeteci Birand için ilk tören yarın saat 10.00'da Doğan TV Center'ın önünde yapılacak. Birand'ın cenazesi daha sonra Teşvikiye Camii'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Anadolu Hisarı'ndaki aile kabristanına defnedilecek.

  Görüş Bildir