Petrol
113.85
0.04%
Euro
17.5377
0.01%
Dolar
16.8029
-0.14%
Altın
976.67
-0.11%
Borsa
2406
-1.55%
Bitcoin
341.589
5.65%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Hürriyet yazarlarından CHP'ye vesayet tepkisi

  Hürriyet yazarlarından CHP'ye vesayet tepkisi

  Son dönemde CHP'li belediyelerde yaşanan bazı olaylar ve genel merkezin bu olaylarda pasif kalması Hürriyet yazarları Akif Beki ve Yalçın Bayer'i kızdırdı.
  • 09.12.2014 - 11:30

  Hürriyet yazarlarından CHP ye vesayet tepkisi #1

  Yalçın Bayer bugünkü yazısında CHP'li birkaç belediyede yaşanan iktidar kavgaları ve bunların ardından gelen "akraba atamalarını" eleştirerek CHP yönetimini, belediyelerin keyfi yönetimlerine seyirci kalmakla suçladı.

  CHP YÖNETİMİ PASİF

  Hürriyet yazarı Bayer, 30 Mart'tan itibaren 3 farklı olayın patlak verdiğini ve Kılıçdaroğlu yönetiminin 3 CHP'li belediyede yaşanan olaylara karşı hiçbir şey yapmadığını ileri sürdü.

  Hürriyet yazarlarından CHP ye vesayet tepkisi #2

  BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ AİLE ŞİRKETİ GİBİ

  İlk olarak CHP'li Beşiktaş Belediyesi'ne değinen Bayer, Belediye Başkanı Murat Haznedar'ın Sarıgül'lerin de etkisinde kalarak yaptığı atamalarla belediyeyi hemşeri derneği ve aile şirketine çevirdiğini belirtti.

  HAYRİ İNÖNÜ TEHDİT EDİLDİ

  Ardından yine bir CHP'li belediye olan Şişli'de başkan Hayri İnönü'nün Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül tarafından tehdit edildiğini hatırlatan Yalçın Bayer CHP'li Yalova Belediyesi'nin Tonami Meydanı'nda 180 ağacı katletmesini hatırlattı.

  CHP KENDİ YOLUNU KAPATAMAZ

  Yalçın Bayer yazısının sonunda bu olaylar karşısında Kılıçdaroğlu yönetiminin pasif kaldığını belirterek "CHP'nin kendi yolunu kapatmaya hakkı yoktur" dedi.

  ATATÜRK SALTANATI KALDIRDIYSA SARIGÜL NE

  Ayrıca bir başka Hürriyet yazarı olan Akif Beki de bugünkü yazısını Sarıgül'ün CHP'li belediyeler üzerindeki etkisi üzerine yazdı.

  Akif Beki, yerel seçimden önce kulislerde Hayri İnönü'nün başkan seçildikten sonra istifa edeceği, yerine ise Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül'ün oğlunun geleceğinin konuşulduğunu hatırlattı. Beki bu dedikodulara o dönem inanmadığını, çünkü akla mantığa aykırı olduğunu ancak şu an ki gelişmelere bakıldığında "Mustafa Sarıgül'ün, oğlu Emir'i Şişli'ye belediye başkanı yapma gayretinin" açıkça görüldüğünü yazdı.

  Atatürk'ün saltanatı kaldırdığını hatırlatan Akif Beki yazısını şu sözlerle bitirdi:

  "Olan, Atatürk'ün saltanattan cumhuriyet idaresine geçişimizin temelindeki veciz düşüncesine olur: Egemenlik, kayıtsız, şartsız milletindir"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir