Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
362.355
0.32%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C
  Hürriyet'in Arap turist düşmanlığı

  Hürriyet'in Arap turist düşmanlığı

  Hürriyet gazetesinin Arap turist düşmanlığı yine hortladı. Gazete, Abant'a gelen Araplar için "Bu da oldu" manşetini attı.
  • 13.05.2014 - 14:14

  Hürriyet in Arap turist düşmanlığı #1

  Türkiye yıllar yılı Arap sermayesinin eksikliğini ekonomide iliklerine kadar hissetti. 

  AVRUPA ORTA SINIFI TÜRKİYE'YE GELDİ

  İngiliz olsun, Alman olsun veya Fransız olsun, ekonomik olarak orta sınıfı temsil eden Avrupalı'nın tatil denildiğinde ilk adreslerinden biri Türkiye oldu. Ancak Avrupa'nın zenginleri ise sermayeyi İspanyol, İtalyan veya Amerikan sahillerine götürdü. 

  ARAP SERMAYESİ HEP AVRUPA'YA GİTTİ

  Avrupalı, kendi orta sınıfını tatil için Türkiye'ye gönderirken, Türkiye'ye gelme ihtimali yüksek Arap sermayesini de kendisine çekiyordu. Arap turistler, birikmiş sermayeleri ile gittikleri ülkelerde çılgınlar gibi alışveriş yapıp, o ülkenin ekonomisini canlandırıyordu. 

  TÜRK MEDYASINDAKİ ARAP DÜŞMANLIĞI

  Bu sırada Türk medyası da akın akın Avrupa'ya giden Arap sermayesinin Türkiye'ye gelmesini istemiyormuş gibi, Arapları düşman ilan eden manşetlere imza atıyordu. Hürriyet'in bugün attığı manşet Arap düşmanlığının son örneği oldu. 

  Hürriyet in Arap turist düşmanlığı #2

  "BU DA OLDU" NE DEMEK?

  "Bolu Abant Tabiat Parkı’na tatil için gelen Suudi Arabistan’ın dini önderleri, otelin bahçesine kurulan çadırda kahvelerini yudumlayıp, ülkelerinin televizyon çekimlerine katıldı."

  Hürriyet, sadece bu haber üzerinden gazetenin sitesinde "Bu da oldu" şeklinde bir manşet attı. Sanki Arap turistler ayıp bir şey yapıyormuş, suç işliyormuş gibi.. Sanki Arap turistlerin Türkiye'ye gelmelerinden rahatsız olmuşlar gibi.. Hürriyet'in Arap sermayesinden bu kadar rahatsız olması "İşsiz Avrupalı'ya razı mısınız" sorusunu akla getirdi. 

  Hürriyet in Arap turist düşmanlığı #3

  AVM'LERDE SU GİBİ PARA HARCIYORLAR

  Halbuki Arap turistler, son 10 yılda, daha önce hiç olmadığı kadar Türkiye'ye ziyarette bulundu. Özellikle Cevahir, İstinye Park, Kanyon gibi İstanbul'daki alışveriş merkezlerindeki Araplar su gibi para harcıyor, Türk ekonomisinin canlanmasına katkı sağlıyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir