Euro
10.1234
0.01%
Dolar
8.5616
0.03%
Altın
496.87
0.35%
Borsa
1.36
0%
Bitcoin
339.022
6.19%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C
  Hürriyet'in bildirisine Ahmet Hakan dokunuşu

  Hürriyet'in bildirisine Ahmet Hakan dokunuşu

  Hürriyet'in tartışılan Mursi haberiyle ilgili baş sayfadan yayınladığı bildiride, şair Necip Fazıl Kısakürek'ten alıntı dikkat çekti.
  • Detay Haber
  • 19.05.2015 - 01:52

  Hürriyet in bildirisine Ahmet Hakan dokunuşu #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bursa mitinginde yaptığı konuşmasında Mursi'nin idam haberini, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alarak yapan Doğan medyasının internet sayfası Hürriyet'i sert sözlerle eleştirmişti.

  Davutoğlu'nun "Türkiye'de şu anda Doğan medyasının internet sayfası üzücü ve acı olduğu için doğrudan veriyorum, söylüyorum. Manşeti; 'Yüzde 52 ile oy alan Mursi idama mahkum oldu.' Ne demek istiyorlar!" dediği sıralarda Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Aydın Doğan'lı fotoğraf yayınlamıştı.

  BİLDİRİYE AHMET HAKAN DOKUNUŞU

  Hürriyet, bugünkü baskısında konuyla ilgili bir bildiri de yayımladı. Ancak bildiride dikkat çeken şey, şair Necip Fazıl Kısakürek'ten "Üstat Necip Fazıl" ifadesiyle alıntı yapılmasıydı.

  "Üstat Necip Fazıl'ın dediği gibi bizi 'Öz yurdumuzda garip, öz vatanımızda parya' mı yapmak istiyorsunuz?" ifadeleri, muhafazakar medyadan çıkarak Doğan Medya grubuna geçiş yapan 'Ahmet Hakan'ın dokunuşu var' dedirtti.

  Doğan medyadan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bildiri

  Hürriyet in bildirisine Ahmet Hakan dokunuşu #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir