Euro
15.4760
0.31%
Dolar
13.5480
0.21%
Altın
792.6280
0.38%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
581.500
-0.46%
2ºC
İstanbul
Açık 2 C

  İlk Kürtçe yetenek yarışması başlıyor

  “Yetenek Sizsiniz”in kürtçesi Erbil'de “Min Ciyawazim /Ben Farklıyım” adıyla ekrana gelecek.
  • 28.08.2012 - 11:01
  İlk Kürtçe yetenek yarışması başlıyor

  İlk Kürtçe yetenek yarışması başlıyor #1

  Merkezi Erbil’de olan Zagros TV, Türkiye’de Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu “Yetenek Sizsiniz” programını, “Min Ciyawazim /Ben Farklıyım” adıyla ekranlara taşıyor

  Dünyanın birçok yerinde büyük ilgiyle takip edilen ve rating rekorları kıran yarışma, uydu üzerinden yayın yapan Zagros TV tarafından İstanbul’da canlı yayınlanacak. “Min Ciyawazim” adlı yarışmanın jüri üyeliğini ünlü Kürt sanatçıları Xêro Abbas ve Hekim Sefkan yapacak.

  ELEMELER İSTANBUL'DA 1 EYLÜL'DE

  1 Eylül'de İstanbul elemelerine başlanacak olan yarışmaya, yaş gözetmeksizin müzik, akrobasi, oyunculuk, dans, tiyatro gibi yeteneklere sahip olan herkes başvurabilecek. Daha önce Federal Kürdistan Bölgesi’nde yapılan yetenek yarışması bu yıl Erbil ’den İstanbul ’a kadar Kürtlerin yoğun yaşadığı bütün illerde gerçekleştirilecek. Yarışma 26 hafta sürecek elemelerin ardından büyük finalle İstanbul’da sona erecek.

  AMAÇ YETENEKLERİ AÇIĞA ÇIKARMAK

  Taraf ’a konuşan jüri üyesi Xêro Abbas , yarışmayla yetenekleri kendi dilleriyle sergileyeceklerini söyledi. Abbas, şunları ifade etti: “Gerek Avrupa’da yaşayan Kürtlerde edindiğim izlenimlerim ve gerekse konserlerimden ötürü gittiğim Türkiye, Suriye ve Irak’taki gözlemlerimden anladığım kadarıyla müthiş yetenekli gençler var. Fakat bunlar bir şekilde kendilerini ifade edecek kanallar bulamıyorlar. Bu yetenekli Kürt gençlerinin kendilerini ifade edebileceği bir alan yaratabilirsem çok mutlu olurum. Bu amaçla yola çıktım ve aldığım tepkiler olumlu. Çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum.”


  Görüş Bildir