Dolar
7.2669
0.5298%
Euro
8.6091
-0.0383%
Altın
2060.28
-0.1429%
Borsa
1034.4
0%
G. Altın
480.167
0.1541%
Bitcoin
85651.27
0.1043%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  İngiliz gazetesi Erdoğan'a tavsiyede bulundu

  Guardian gazetesinde yayınlanan bir makalede Başbakan Erdoğan'a tavsiyelerde bulunuldu.
  • 23.01.2013 - 08:32
  İngiliz gazetesi Erdoğan'a tavsiyede bulundu

  İngiliz gazetesi Erdoğan a tavsiyede bulundu #1

  Guardian gazetesince yayımlanan bir makalede, Paris'te öldürülen üç PKK'lı kadın için yapılan cenaze törenine ve Hrant Dink cinayetinin yıldönümüne vurgu yapılırken "ileri demokrasi" için beklenmemesi istendi.

  ERDOĞAN HIZLI HAREKET ETMELİ

  "Ama umut var" denilen makalede "Son Kürt baharının her şeye rağmen meyve verebileceğine ilişkin işaretlerin bulunduğu" belirtildi.

  Guardian'ın yer verdiği, "Erdoğan, Türkiye'deki ayrışmalarını gidermek için hızlı hareket etmeli" başlıklı makalede, üç PKK'lı kadınının barışçıl cenaze töreni, Türkiye'nin "gerçek değişim için hazır olduğunun diğer bir işareti olarak" nitelendi.

  "ADALET HENÜZ YERİNİ BULMADI"

  Tanınmış gazeteci, Balkanlar ve Türkiye uzmanı Fiachra Gibbons'un kaleme aldığı makalede, geçen hafta da İstanbul'da Hrant Dink'in ölümünün yıldönümü dolayısıyla yapılan gösteri ve Dink davasına ilişkin son gelişmeler üzerinde de duruldu ve "Adalet henüz yerini bulmadı" değerlendirmesi yapıldı.

  NEDEN O ZAMANA KADAR BEKLENİYOR?

  Gibbons, Dink cinayetine ilişkin "cevaplayacak birçok sorusu olan kişilerin terfi ettiğini, Dink hakkındaki kararı onaylayan Yargıtay üyesinin de ombudsman görevine getirildiği"ni de vurgularken, iktidardaki partinin "Türkiye'yi 2023 yılına kadar ileri demokrasiye dönüştürmek istediği"ni belirterek, "Neden o zamana kadar bekleniyor?" sorusunu da sordu.

  Mehmet Ali Birand'ın ölmeden önce yazdığı son yazısında Diyarbakır'da olaysız bir cenaze töreni ve Ruhban Okulu'nun açılması çağrısında bulunduğunu anımsatan Gibbons, "Ama hala umut var. Devlet azınlık gruplarının el konulan mallarını iade etme süreci içinde ve daha önemlisi son Kürt baharının, her şeye rağmen meyve verebileceği yönünde işaretler var" diye yazdı.

  Görüş Bildir