Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
134.782
1.45%
12ºC
İstanbul
Güneşli 12 C

  Kağıt medyada tutunamayan Newsweek son sayıyı bastı

  Medya devi Newsweek, kağıt baskısına son verdi.
  • 24.12.2012 - 14:13
  Kağıt medyada tutunamayan Newsweek son sayıyı bastı

  Kağıt medyada tutunamayan Newsweek son sayıyı bastı #1

  Daha önce basılı yayınına son vereceğini açıklayan ABD'nin ünlü haber dergisi Newsweek dediğini yaptı ve basılı yayınına son verdi. 80 yılı aşkın süredir  yayınlanan derginin yayın hayatının son yıllarında finansal açıdan zor durumda olduğu biliniyordu. Derginin geleceği ile ilgili karar geçtiğimiz aylarda alınarak sadece dijital yayın yapılacağı duyurulmuştu. Böylelikle 31 Aralık 2012 sayısıyla kağıt baskıya son verildi.

  SON SAYIDA İNTERNETE MERHABA KAPAĞI

  Derginin son sayısında internet dili kullanılarak dijital yayıncılığa merhaba dendi. Kapakta Newsweek binasının yıllar önce çekilmiş siyah beyaz bir fotoğrafının üzerine "hashtag"le "son matbu sayı" (#LastPrintIssue) yazdı. 80 yıldır yayında olan Newsweek, yılbaşından itibaren sadece dijital yayın yapacak.

  1933'ten beri tüm dünyada dağıtımı yapılan dergi için planlanan değişim, The Newsweek Daily Beast Company'nin kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Tina Brown tarafından The Daily Beast'in internet sayfasından duyurulmuştu.

  İNTERNET SİTESİNE ÜCRETLİ ABONELİK VE TABLET BİLGİSAYAR ARACILIĞIYLA ULAŞILACAK

  Brown, adı Newsweek Global olacak dünya çapındaki yeni bir internet sitesine ücretli abonelik yoluyla ve tablet bilgisayarlarla ulaşılacağını kaydetti.

  Alınan kararda zorlu ekonomik koşulların baskı maliyetleri ile karşı karşıya kaldığından tercih yapıldığı belirtilirken, bütün dijital baskının "Newswek Global" olarak hazırlanacağını duyurdu.

  Kağıt medyada tutunamayan Newsweek son sayıyı bastı #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir