Euro
10.1101
0.04%
Dolar
8.5597
0.09%
Altın
494.71
0.08%
Borsa
1.349
0%
Bitcoin
315.667
-1.50%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Karacan: Kalbimize taş basıp Milliyet'i devrettik

  Ali Karacan: Mahkeme tasfiye kararı verecekti, ne yapsaydık? Kalbimize taş bastık, devrettik!
  • 08.02.2012 - 17:23
  Karacan: Kalbimize taş basıp Milliyet'i devrettik

  Karacan: Kalbimize taş basıp Milliyet i devrettik #1

  Dedesinin kurduğu Milliyet gazetesini satın alan ancak devretmek zorunda kalan işadamı Ali Karacan CNBC-e'ye konuştu. Ali Karacan, Milliyet ve Vatan gazetelerini geçtiğimiz hafta Demirören Grubu'na devrettiklerini açıkladı. Karacan "Mahkeme tasfiye kararı verecekti, ne yapsaydık? Kalbimize taş bastık, devrettik" dedi.

  ŞİKAYETLER KARŞILIKLI GERİ ALINACAK

  Karacan ortaklar arasındaki kavganın çalışanlara daha fazla zarar vermesini istemediklerini belirtti. Ali Karacan, anlaşma gereği eski ortakları Demirören'le karşılıklı şikayetlerin geri alınacağını açıkladı.

  Milliyet ve Vatan gazetelerini Aydın Doğan'dan satın alan Demirören-Karacan ortaklığı, Ağustos ayından bu yana hukuki anlaşmazlık yaşıyordu.

  73.9 MİLYON DOLARA SATILMIŞTI

  Doğan Yayın Holding bünyesinde bulunan Milliyet ve Vatan gazeteleri, tüm marka ve isim hakları ile internet siteleri ile birlikte toplam 73 milyon 960 bin dolar karşılığında Demirören ve Karacan Grubu'nun ortak girişim şirketi DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş.'ye Nisan 2011'de satılmıştı.

  13 KİŞİ GÖZALTINDA

  Öte yandan, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Milliyet ve Vatan gazetelerinin satışına ilişkin Karacan Grubu'na yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda, aralarında idareci ve yöneticilerin de bulunduğu 13 kişi gözaltına alındı.

  Milliyet ve Vatan gazetelerinin Karacan Grubu'na satılmasının ardından taraflar arasında borçlar ve alacaklarla ilgili anlaşmazlıkların yaşanması üzerine soruşturma başlatıldığı, operasyonun da bu kapsamda yapıldığı belirtildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir