Dolar
6.8662
0.0743%
Euro
7.7608
0.1496%
Altın
1799.31
-0.2284%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
397.278
-0.1678%
Bitcoin
63437.66
-0.385%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C
  Medya CHP seçmenini çatı adaya alıştırıyor

  Medya CHP seçmenini çatı adaya alıştırıyor

  Özellikle CHP tabanında tepkiyle karşılanan İslamcı aday için medyada, seçmen kitlesini ısındırma çalışmaları şimdiden başladı.
  • 17.06.2014 - 10:28
  Medya CHP seçmenini çatı adaya alıştırıyor

  Medya CHP seçmenini çatı adaya alıştırıyor #1

  ENSONHABER.com/HABER ANALİZ CHP ve MHP'nin çatı aday olarak belirlediği İslamcı isim Ekmeleddin İhsanoğlu, Türkiye toplumunun önemli bir bölümü tarafından tanınmıyor. 

  CHP'LİLER HİÇ TANIMIYOR

  Türk-İslam geleneğinden gelen MHP'nin tabanında az da olsa bir karşılığı bulunan Ekmeleddin İhsanoğlu özellikle CHP tabanında bugüne kadar adı dahi duyulmamış bir isim olarak öne çıkıyor. 

  MEDYADA ISINDIRMA TURLARI

  Hürriyet ve Sözcü gibi muhalefetin yayın organı havasında çalışan gazeteler de bu durumu bildikleri için CHP seçmenini şimdiden İhsanoğlu'na ısındırma çalışmalarına başladı. Özellikle bu iki gazete dün çatı adayın açıklanmasından itibaren seçmene Ekmeleddin İhsanoğlu'nu kabul ettirmeye çalışır haberlere imza attı. 

  Medya CHP seçmenini çatı adaya alıştırıyor #2

  "SÖZCÜ: 4 DİL BİLİYOR, EŞİNİN BAŞI AÇIK"

  Sözcü gazetesi bugünkü birinci sayfasında "İşte çatı aday" diye duyurduğu İhsanoğlu'nu tanımlarken ilginç bir cümle kullandı. İhsanoğlu için "4 dil biliyor" cümlesinden hemen sonra gelen "eşinin başı açık" vurgusu dikkat çekti. Gazete, Cumhurbaşkanı'nda aranan özellikler sıralamasında eşinin başının açık olmasına o denli özen gösteriyor ki seçmene de bunu kabul ettirmeye çalışıyor. 

  HÜRRİYET AYNI FOTOĞRAFI DEFALARCA KULLANDI

  Öte yandan Hürriyet gazetesi de dünden beri verdiği Ekmeleddin İhsanoğlu haberlerinin birçoğunda, eşinin başörtüsüz olduğunu gösteren fotoğrafı kullanmayı tercih etti. 

  Medya CHP seçmenini çatı adaya alıştırıyor #3

  "TÜRBANSIZ FIRST LADY"

  Yurt gazetesi ise bugünkü manşetinde de İhsanoğlu'nun başörtüsüz eşi vardı. Gazete "Türbansız first lady" manşetini attığı haberinde "Ortak aday kazanırsa 7 yıl sonra Çankaya'da yeniden türbansız first lady oturacak" ifadelerine yer verdi. 

  Medya CHP seçmenini çatı adaya alıştırıyor #4

  Görüş Bildir