Dolar
7.6582
0.4301%
Euro
8.9072
0.0449%
Altın
1861.75
-0.3271%
Borsa
1124.17
0.4117%
G. Altın
458.087
0.0283%
Bitcoin
82269.16
1.0116%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C
  Medyanın gündemi Adnan Oktar'ın kızları

  Medyanın gündemi Adnan Oktar'ın kızları

  Şimdi her yerde onlar var..
  • 23.09.2012 - 15:23

  Medyanın gündemi Adnan Oktar ın kızları #1

  A9 TV'de her gün sohbet programlarında Adnan Oktar'a yorumlarıyla eşlik eden birbirinden güzel ve çarpıcı kızlar, sosyal paylaşım sitelerindeki videolarıyla fenomen haline geldi.

  Her yerde videoları yayınlanan bu kızlar, görüntüleriyle de o kadar çok gündeme geldiler ki medya da bu durumu ilgisiz kalmadı ve bu güzel, alımlı, çekici ve seksi kızları bize yakından tanıtmaya karar verdi.

  Bu amaçla yola çıkan Akşam yazarı Elif Aktuğ ve Dipnot.tv'den Çağla Gillis, kızların en popülerlerinden Gülşah Güçyetmez , Ebru Altan , Damla Pamir , Ceylan Özbudak ve Aylin Kocaman ile bir araya geldi ve kızlara haklarında merak edilen her şeyi sordu.

  İşte Adnan Oktar'ın kızları:

  Aylin Kocaman 

  (Ank.Üni. ve İst.Üni. İngiliz edebiyatı ve Amerikan kültürü üzerine eğitim gördü)

  "ALLAH'I ÇOK SEVDİĞİM İÇİN KENDİMİ GÜZEL BULUYORUM"

  Kendini güzel buluyor musun?
  Tüm güzellikler Allah'a aittir. Her güzelliğin sahibi Allah'tır. Biz bir güzelliği överken yalnızca Allah'ı överiz. Dolayısıyla güzellik de Allah'ın güzelliğini görmekle oluşur. Allah'ı seven, güzelliklerin sahibinin Allah olduğunu bilen bir insan mutlaka güzeldir. Kalbini Allah'a vermiş olmanın huzuru vardır yüzünde. Üzerinde güzel bir cazibe oluşur. Dolayısıyla evet, Allah'ı çok sevdiğim için kendimi güzel buluyorum. Kalbinde Allah'a sevgi ve iman taşıyıp da bir insanın çirkin olması mümkün değildir.

  Tanınmak hoşuna gidiyor mu, kendini ünlü biri gibi hissediyor musun?
  Tanınmak hoşuma gidiyor, çünkü benim Kur'an'a göre bir sorumluluğum var. İnsanlara Kur'an'daki güzel ahlakı anlatmakla sorumluyum. Bu aslında her Müslüman'ın sorumluluğudur. İnsanlar beni gördüklerinde canlı yayınlarda anlattıklarımı veya yazdıklarımı hatırlıyorlar. Böylelikle onlara Allah'ı, Allah için güzel ahlaklı olmayı hatırlatabiliyorum. Onlara bir Müslüman kadının bakımlı, kültürlü, eğitimli, neşeli, dışadönük ve modern olabileceğini hatırlatıyorum. Başı açık bir kadın da başı kapalı bir kadın da; benimle ve arkadaşlarımla rahatlıkla konuşabileceğini, her birine sevgi ve saygıyla yaklaşacağımızı biliyor. Başı açık bayanlar artık İslam'a yanaşmaktan, Kur'an okumaktan korkmuyorlar.

  Ailelerinizle görüşmediğiniz söyleniyor...
  Benim çok şeker, dünyalar tatlısı bir annem var. Beni çok seviyor. Hocamızı çok seviyor ve ben de onu çok fazla seviyorum. Aramızda şimdiye kadar hiçbir şekilde bir sorun olmadı. Babamı 3 yıl önce kanser nedeniyle kaybettim. Çok saygıdeğer, çok sevecen, müşfik, son derece akıllı ve değerli bir insandı. Beş buçuk yıl boyunca kanserle mücadele etti. Ve bu süre boyunca değerli hocamız Adnan Oktar babamın tüm tedavi aşamalarını birebir takip etti, gece gündüz demeden her şartta durumu hakkında bilgi aldı. Bizler, aileye nasıl bir değer verilmesi gerektiğini hocamızdan öğrendik. Biliyorsunuzdur, bir insana iftira atmak için hep kamuoyunun en hassas noktaları esas alınır. Bunlardan biri de ailedir. Hocamıza karşı komplolar kurmak isteyen kesim, aile kavramını kullanarak bunu yapmaya kalkıştı.

  ADNAN OKTAR'IN GÜZELLERİ - FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  Bir programda kaç defa maşallah ve inşallah diyorsunuz?
  Bizler inşallah, maşallah kelimelerini sıklıkla kullanırız. Çünkü bu kelimeler çok güzel anlamlar taşırlar. Aklımızın, ruhumuzun Allah'la her an birlikte olduğunun bir göstergesi, bir delilidir. Hoşumuza giden bir şeye 'Ne güzelmiş' deyip geçemeyiz biz. Onu Allah yaratır ve o güzellik Allah'a aittir. Bu nedenle güzele güzel derken, onun aslında Allah'ın güzelliği olduğunu ifade etmemiz gerekir. Bunu zikretmek güzeldir.

  "HOCAMIZIN İLTİFATLARI DÜNYANIN EN ZEVKLİ NİMETLERİNDEN BİRİ"

  Adnan Oktar'ın iltifatlarından hiç sıkıldığınız oldu mu?
  Hocamızın iltifatları çok güzel, çok seçkin ve özeldir. Hocamız gibi değerli ve akıllı bir insandan bu iltifatları duymak da dünyanın en güzel ve zevkli nimetlerinden biridir. Ama şunu belirtmem gerekir: Hocamız bir iltifat yaparken, onu Allah'ı överek yapar. Çünkü güzelliğin tek sahibinin Allah olduğunu bilir. Biz de iltifatları alırken Allah'ı överek alırız. Bu yüzden mutlaka maşallah deriz. Çünkü o övgü Allah'a yapılmaktadır. Allah'ın öven güzel bir söz her zaman güzeldir zaten.

  Damla Pamir

  (Haliç Üni. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü'nde okudu)

  "BİZİM ARAMIZDA KISKANÇLIK ASLA OLMAZ"

  Bazı programlarda 6 kız bir aradasınız. Aranızda kıskançlık, çekememezlik gibi sorunlar oluyor mu?
  Biz birbirimizi Allah sevgisiyle çok fazla seviyoruz, kıskançlık kelimesi bile bana çok yabancı geliyor. Zaten kıskançlık haramdır, bizim aramızda kıskançlık tartışma asla olmaz, her zaman sözün en güzelini söyleriz, birbirimizin çok daha iyi ve güzel olması için çaba sarf ederiz. Kuran'a uygun düşündüğümüz için kalbimizde hiçbir surette kıskançlık hissi oluşmaz. Kız kardeşlerimin hepsi benim canımdan daha değerlidir ve inşallah onlar benim cennet kardeşlerim.

  Adnan Oktar'ın iltifat etmesi hoşunuza gidiyor mu?
  Hocamın iltifatları çok hoşuma gidiyor tabii ki. Çünkü Hocamız'ın kalbinde müthiş bir Allah sevgisi var ve o duyduğu coşkuyla bize olan sevgisi, güzel iltifatları çok etkileyici ve kalbimde derin bir heyecan oluşturuyor.

  "İNŞALLAH MÜTEVAZİYİZ"

  Muhafazakar yaşam mütevazı olmayı gerektirir. Sizler mütevazı kızlar mısınız?
  Muhafazakarlık kavramına yüklenen anlam önemli. Eğer muhafazakarlıktan kastedilen Allah'ın sınırlarının korunması ise, güzel olan toplumsal ve kültürel değerlerimizin savunulması ise evet biz muhafazakarız. Ve yine evet, inşallah mütevazıyiz. Alçakgönüllülük Allah'tan korkan, O'na boyun eğen her Müslüman'ın temel vasfıdır. Güzel olan hiçbir özelliğimiz kendimizden değil. Sahip olduğumuz her şey gerçekte Allah'a ait. Bunun idraki içindeyiz, inşallah.

  "HOCAMIZI DA AŞKLA SEVİYORUM"

  Adnan Oktar'ı 'kainattaki her şeyden çok sevdiğinizi' söylemiştiniz. Biraz açar mısınız, nasıl bir sevgi bu?
  Hocamıza duyduğum derin sevginin kökeni Allah'a duyduğum derin sevgi. Allah'ı coşkulu bir aşkla sevdiğim için, Allah'ın tecellisi olarak Hocamızı da aşkla seviyorum. Hocamızın gözlerine baktığımda imanının derinliğini, aklının temizliğini, dürüstlüğünü, sevgi gücünü ruhumda hemen hissediyorum.

  Bu programa katılma fikri nereden çıktı? Programdaki rolünüz nedir?
  Çocukluğumdan itibaren hiçbir zaman kendi merkezli yaşayan, sadece kendi meseleleriyle ilgilenen, onun dışındaki olaylara kayıtsız kalan bir kişiliğim olmadı. Ruhumda her zaman dünyaya barışı, sevgiyi, yaşanan savaşları, akan kanları durdurma isteği vardı. Televizyonda, gazetelerde terör, anarşi haberlerini, nefretin yol açtığı zulüm haberlerini gördükçe Allah'a inanan bir insan olarak mutlaka bir şeyler yapmam gerektiğini düşünüyordum.

  Allah'a çok şükür, ne zaman ki Hocamız Sayın Adnan Oktar'ı tanıdım ve eserlerini okumaya başladım, o zaman bir Müslüman olarak neler yapmam gerektiği konusunda aklım, şuurum, ufkum daha açıldı. Programda yorumcu olarak katılımda bulunuyorum.

  Medyanın gündemi Adnan Oktar ın kızları #2

  "GÜZELLER GÜZELİ PEYGAMBERİMİZ ÇOK GÜZEL GİYİNİRDİ"

  Makyajlarınız ve kıyafetleriniz izleyiciler tarafından abartılı bulunuyor. Günlük hayatta da böyle mi giyiniyorsunuz?
  İslam'ı anlatan kişilerin güzel ve etkileyici olmaları çok önemli. Müslüman denince özellikle Batı'da pek çok insanın zihninde son derece yanlış bir imaj oluşuyor. Oysa ki o imaj yobaz zihniyetin bir ürünü. Örneğin canımız, güzeller güzeli Peygamberimiz (sav) çok güzel giyinirdi. En gösterişli kıyafetleri tebliğde kullanırdı.

  Ayrıca arkadaşlarımın ve benim ve tabii ki Hocamız Sayın Adnan Oktar'ın her gün en az 3-4 saat canlı yayın programımız oluyor ve sohbetlerimizi yurt içinden yurt dışından her gün milyonlarca kardeşimiz takip ediyor. Bizi seven kardeşlerimizin karşısına en şık, en bakımlı, en temiz şekilde çıkmamız sevgi ve saygıya en uygun olanı inşallah.

  Günlük hayattaki kıyafetlerim ise elbette ki şartlara göre değişiyor. Bir toplantı ya da konferansa katılacağımda farklı stiller deneyebiliyorum.

  Sizi yolda tanıyanlar oluyor mu? Tepkileri nelerdir?
  Elbette ki oluyor ve çok olumlu tepkiler alıyorum. Programlarımızda dikkat çekilmesini istedikleri konuları aktaranlar oluyor, beğenilerini ifade edenler oluyor.

  Ebru Altan

  (Boğaziçi, İş İdaresi Blm. mezunu)

  Adnan Hoca'yı tarif etsen...
  Hocamız hayatımda gördüğüm yaşayan insanlar içinde en akıllı, en güzel ahlaklı, Allah'tan çok korkan, Allah'ın dinine çok titiz, Allah'a deli aşık, sevdiklerini kendinden önde tutan, fedakar, sabırlı, Allah'a tam tevekküllü, Allah yolunda karşılaştığı her zorluğu her imtihanı tevekkülle ve güzel bir sabırla karşılayan mükemmel bir insan gerçek bir Müslüman'dır. Samimiyeti ve dürüstlüğü çok dikkat çekicidir. Hocamızla ilk defa tanışan bir insan samimiyeti karşısında hemen rahatlar. Hocamız tam bir sevgi insanıdır. Gönlü çok geniştir. Tanıştığı herkese sevgisini tam olarak yöneltir. O yüzden de arkadaşları tarafından çok seviliyor.

  Güzel olmayı çok önemsiyor musun, programa hazırlanırken kaç saat sürüyor makyaj ve saç yapımı?
  Güzel olmak Allah'ın bir lütfudur. İnsanlara gösterilen saygının ve verilen değerin bir göstergesidir bence. Hazırlanmam çok uzun sürmüyor ancak detaylara özen gösteririm.

  "ALLAH GÜZELLİĞİ BEĞENİYOR VE YARATIYOR"

  Başınızı bağlamamanız tartışılıyor?
  Her türlü kesimden sevenimiz çok. Ancak tabii eleştiri yöneltenler de oluyor. Ancak önemli olan samimi inandığımızı yaşamamız.

  Seksi ve çekici bir kadın olarak özelliklerinizi ve güzelliklerinizi vurgulamanız, Müslümanlıkla nasıl bağdaşıyor?
  İltifatınız için teşekkür ederim. Allah güzelliği beğeniyor ve yaratıyor. Allah Müslüman'da bir heybet ve çekicilik yaratır. Bu bir nimettir. Bu da benim dış görünümüm, bunu özel olarak değiştirmeye çalışmam. Allah'a şükrediyorum. Güzel olan her şey de dinin içindedir.

  ADNAN OKTAR NEDEN "KEDİ CANINI" DİYOR?

  Adnan Oktar, neden size 'kedi canını' diyor?
  Hocamız sevmeyi, kadınları, çocukları, tüm yaratılanları çok sever. Bu da kendisinin bir sevgi şekli. Kedilerin munis, şefkatten ve sevilmekten anlayan, yumuşak başlı yönü sevgi sebebidir.

  Ceylan Özbudak

   (İst. Üni. İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü mezunu)

  Güzel olmak çok mu önemli, fantezi makyaj yapıyor ve oldukça iddialı giyiniyorsun.
  Müslüman için elbette güzellik çok önemlidir. Temizlik önemlidir, ama en çok ahlak önemlidir. Her güzellik Allah'ın tecellisidir. İnsan fıtraten zaten cennete özlemle yaşar ve sürekli güzellik arar. Elbette insan dünya şartlarında olabilecek en güzel görüntüsüyle olmak ister. Peygamberimiz zamanının en şık, en temiz, en modern, en güzel giyinen, en yakışıklı, en heybetli insanıydı. Hz. Yusuf insanı kendinden geçirecek kadar cazibeliydi. Allah tarih boyunca inananlara hep iyilik, güzellik vermiştir.

  Kızların bu kadar güzel olmalarının bir sebebi var mı, Adnan Oktar sıradan kızlara da yardımcı olmaz mı, onlara iş olanağı vermez mi?
  Allah güzeldir ve güzel olanı sever. Allah ruhumuzu her şeyin en güzel olanından zevk alacak şekilde yaratmış. Benim içim açılıyor güzel bir insanla karşı karşıya olduğumda. Ama her şeyden önce arkadaşlarımın ruhları ve ahlakları çok güzel ve ben bundan çok fazla zevk alıyorum. Sadece arkadaşlarım da değil, evler, eşyalar, kıyafetler, müzikler, her şey çok güzel benim hayatımda. Allah'ı aşkla, coşkuyla, sevdiğimiz için Allah'tan bir güzellik olarak arkadaşlarımız da, hayatımız da çok güzel. Hocamız insanlara iş imkanı sağlayan bir konumda değil.

  Videolarınızın bu kadar fazla izlenmesi hoşuna gidiyor mu?
  Videoların izlenme oranı gerçekten de çok yüksek. Bu gösteriyor ki sohbetlerimiz insanlarda ilgi uyandırıyor. Ama elbette ki benim meşhur olayım, adım duyulsun, sevenlerim çok olsun gibi bir amacım yok. Ben Allah'a inanan, Kur'an'a göre yaşayan bir insanım. İnsanların dünya çapında yaşadıkları tüm problemlerin kaynağı dinden uzak, materyalist bir hayat yaşamaları. O halde problemlerin sebebinin bu olduğunu insanlara anlatmak gerekiyor. Yani 'Allah'a karşı sorumluluğunuz var, yakında öleceğiz ve hesap vereceğiz, bunun farkında mısınız?' demek gerekiyor. Bunun için sosyal medya en etkili araçlardan biri, Allah'ın büyük bir nimeti. Bu sebeple videoların izlenmesi, yerli ve yabancı medyada, internette yer alması elbette ki pozitif bir gelişme.

  Gülşah Güçyetmez

  (Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu)

  Zaten çok güzelsiniz, neden bu kadar iddialı giyinip, makyaj yapıyorsunuz?
  Bence güzellik ruhun Allah'a aşık olmasıyla ortaya çıkıyor. İmanla, eğitimle, kültürle de daha etkili hale geliyor. Her bayan fıtrat olarak güzel olmak ister. Ben de bütün imkanlarımı kullanıp güzel, temiz, nezih, kaliteli görünmek istiyorum. Biliyorsunuz bazı kişiler Müslümanları hem görünüm olarak, hem ahlak olarak dünyada olumsuz, hoşa gitmeyen yönlere sahipmiş gibi tanıttı. Oysa Allah Müslümanların temiz ve bakımlı olmasını istiyor.

  Adnan Oktar ile yolun ne zaman kesişti? Size 'kedi canını seveyim' derken acaba makyajdan mı esinleniyor?
  Üniversitedeyken, Adnan Oktar Hoca'mızın kitaplarını okumaya başladım ve Hocamızla tanışmak istedim. Adnan Oktar dünya üzerinde daha önce kimsede görmediğim samimiyet, candanlık, çok derin incelikleri fark eden keskin bir akla sahip. O yüzden Adnan Oktar ile tanıştığımda, Allah aşkını öğrendim. Ve ruhum canlandı. Allah sevgisi insana mutluluğun en fazlasını yaşatan 7. bir his diyebilirim. Elbette bu sevginin içinde şefkat ve merhamet de var. Kedi canını sözü Hocamızın Allah aşkını kelimelerle ifade ettiği hoşuma giden güzel sözlerinden biri. Hocamız konuşmaya başladığında ruhumda çok derin etkileri olur. Çünkü insanları düşünmeye, Allah'ı sevmeye teşvik eder.

  "ADNAN OKTAR İLTİFAT EDİNCE ÇOK HEYECANLANIYORUM"

  Adnan Oktar'ın iltifatları karşısında şaşırdığın oluyor mu, hep böyle tatlı dilli midir?
  Çok heyecanlanıyorum. Çünkü samimiyetle Allah sevgisiyle söylediğini biliyorum. Hocamın her sözü birbirinden tatlı, farklı ve etkileyici oluyor. Bir insanın karşılıksız olarak bu kadar coşkun sevgi sunabilmesi rastlanan bir şey değildir. Hocamızın her iltifatında samimi sevgisini hissetmek çok büyük bir nimet. Ve evet hep böyle güzel sözlü, gönül alıcı bir üslubu vardır.

  HABERİ YORUMA KAPATTIK ÇÜNKÜ..

  ENSONHABER.com olarak okurumuzu korumak adına bu habere yorum yapmanızı engelledik! Adnan Oktar'ın avukatları açtığı davalarla Emniyet'i, hakimleri bezdirmiş durumdalar. Hemen her habere, her yoruma dava açar hale geldiler. Sizler de mahkeme köşelerinde sürünmeyin, gereksiz tazminatlar ödemeyin diye haberi yoruma kapattık.

   

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir