Dolar
6.8594
-0.0204%
Euro
7.7875
0.1581%
Altın
1809.06
-0.0088%
Borsa
118712.51
-0.5248%
G. Altın
399.269
0.0894%
Bitcoin
64617.35
0.3368%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Melih Gökçek: Yeni hedefim Almanya - izle

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Alman hükümetine sert çıktı.
  • 27.06.2013 - 08:59
  Melih Gökçek: Yeni hedefim Almanya - izle

  Melih Gökçek: Yeni hedefim Almanya - izle #1

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Gezi Parkı" olaylarına ilişkin, "CHP'nin kapatılması lazım, bu benim şahsi fikrim.

  Bütün olayların en ön safında CHP ve Kılıçdaroğlu var" derken, "Devlet Bahçeli'nin çocukları sokağa dökmemesini takdir ediyorum. Bu, yakışan bir devlet adamlığı" ifadelerini kullandı.

  Melih Gökçek: Yeni hedefim Almanya - izle

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TGRT Haber Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar'ın hazırlayıp sunduğu "Ankara'nın Gündemi" programına konuk oldu. Programa, İhlas Medya Ankara Grup Başkanı Nuri Elibol ile Güneş Gazetesi Ankara Temsilcisi Metin Özkan da katıldı. Canlı yayına torbalar dolusu dosyalarla gelen Gökçek, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

  CUMA GÜNÜ ALMANYA KAMPANYASI YAPACAĞIM

  Twitter'da son günlerde en çok konuşulan isim olan ve son olarak CNN İnternational aleyhine kampanya başlatan Gökçek, yeni hedefinin Almanya olduğunu belirterek, "Almanya ile de bir maç yapacağız, hazırlansınlar. Cuma günü namazdan sonra Almanya'yla ilgili kampanyayı başlatacağız. Almanya'da 3.5 milyon Türk var. Almanya ayağa kalkmalı ki, Almanya da ayağını denk almalı. Biz öyle bir ülkeyiz, bir Türkiye'yiz" diye konuştu.

  Redhack grubu hakkında da konuşan Gökçek, "Redhack sahtekarlar zümresidir. Hadi beni mahkemeye versinler. Veremezler. Bunlar ajan, satılmış insanlar, adi varlıklardır" dedi.

  "BAŞ AKTÖR MEHMET ALİ ALABORA'DIR"

  Gökçek, Gezi Parkı olaylarının bir numaralı aktörü olarak sanatçı Mehmet Ali Alabora’yı gösterdi. Mehmet Ali Alabora'nın Sırbistan merkezli kurulan ve Mısır, Tunus gibi ülkelerde de yönetimlerin devrilmesinde aktif rol oynayan Otpor adlı örgüt temsilcisiyle İstanbul'da görüştüğünü ve olayları planladığını öne süren Gökçek, şunları kaydetti: "Alabora, 2 yıl önce aynı konuyu deneme olarak 'Ayaklan İstanbul' adı altında yaptı. Yani Gezi Parkı'ndaki bu olayın daha küçüğünü, provalarını arkadaşlarıyla birlikte yapmış. Orada neler istediklerini, aynı bugünkü gibi söylüyorlar. Kendisinden bu Gezi Parkı'ndaki olayların olması için eğitim yapması isteniyor ve Alabora oynadığı 'Mi Minör' oyununda Gezi Parkı eylemlerinin provasını yapıyor. Burada halkı işin içine katıyorlar. Olaylar başlıyor ve CNN Alabora'yı buluyor, ekrana çıkartıyor. Bunların tesadüf olması mümkün mü?"

  "EN ÖN SAFTAKİ CHP KAPATILMALI"

  "CHP ve Kılıçdaroğlu, bu işin baş mimarlarından birisi" diyen Gökçek, "CHP'nin kapatılması lazım. Bu benim şahsi fikrim. Çünkü bu provokasyonların tam ortasında. Bütün olayların en ön safında kendileri vardı. Kılıçdaroğlu çıktı televizyona 'Gezi Parkı'na ikişer günlük nöbet listesi yazdım, milletvekillerini koydum' diyor. Ne işin var senin Gezi Parkı'nda. Levent Gök aldı eline megafonu milleti önüne kattı, bas bas bağırdı, sinkaflı küfür etti. Hüseyin Aygün zaten başlı başına bir facia. Hüseyin Aygün sen tam bir provokatörsün. Hadi beni mahkemeye versene, sıkar ama vermek. CHP hala Aygün'ü bünyesinde barındırıyor" şeklinde konuştu. Bazı gazeteci ve yazarların halkı ayaklanmaya teşvik ettiğini savunan Gökçek, "İnsanları sokağa döken o sanatçılar şimdi nerde? Hepsi tatilde. Hiçbiri kalmadı ortada" dedi. CHP'de dün gerçekleşen grup başkanvekili seçimlerine de değinen Başkan Gökçek, Doğu Perinçek'in Süleyman Demirel'e mektup yazdığını, Demirel'in de mektubu Kılıçdaroğlu'na verdiğini ve Emine Ülker Tarhan'ı milletvekili yaptığını anlattı. Emine Ülker Tarhan'ın CHP'li olmadığını, İşçi Parti'li olduğunu söyleyen Gökçek, "Emine Ülker Tarhan, CHP'yi İşçi Partisi'ne çeviriyordu, sonunda uyandılar. Tarhan da grup başkanvekilliğine seçilemedi" diye konuştu.

  "BAHÇELİ'NİN ÇOCUKLARI SOKAĞA DÖKMEMESİNİ TAKDİR EDİYORUM"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Gezi Parkı" olaylarında MHP'lileri sokağa dökmemesini takdir ettiğini belirten Gökçek, "MHP'li gençlerin bazıları provokatörler tarafından olayların içerisine sokulmaya çalışıldı. Hemen Sayın Bahçeli müdahale etti. İşte bu yakışan bir devlet adamlığı, teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. Bu olaylarda Türkiye'nin Alevi-Sünni çatışmasına götürülmeye çalışıldığını söyleyen Gökçek, "Türkiye'de Alevi ile Sünni etle tırnak gibidir. Asırlardır bir arada yaşıyoruz. İster Sünni, ister Alevi olsun kim kalkar bu olayı körüklerse vatan hainidir, alçaktır" dedi. Başkan Gökçek, son durağın ise seçimlerde belli yerlerde sandıkları basarak seçimi tehlikeye sokmak olduğunu öne sürdü.

  Görüş Bildir