Petrol
96.21
-0.39%
Euro
18.221
-0.22%
Dolar
18.0662
-0.07%
Altın
1.018
-0.29%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
417.923
-1.61%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C
  Hüseyin Çelik Milliyet yazarını fırçaladı - İzle

  Hüseyin Çelik Milliyet yazarını fırçaladı - İzle

  Hüseyin Çelik: BDP 4 veya 5 Kürt'ten ancak 1'inin oyunu alabiliyor
  • 16.01.2012 - 23:35

  Hüseyin Çelik Milliyet yazarını fırçaladı - İzle #1

  ENSONHABER.com/ÖZEL AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CNN Türk'te ekrana gelen Tarafsız Bölge programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  MİLLİYET YAZARINA TEPKİ

  Uludere'deki olaydan KCK operasyonlarına, PKK teröründen Kürt sorununa kadar birçok konuda soruları yanıtlayan Çelik, Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş'a "BDP'yi Kürtlerin tek temsilcisi gibi gösterdiği" gerekçesiyle tepki gösterdi.

  Ahmet Hakan'ın modere ettiği programda Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş'la sürekli polemik yaşayan Çelik, Aydıntaşbaş'ın gazetedeki yazılarında BDP'yi Kürtlerin tek temsilcisi gibi göstermekle suçladı.

  HER 4 VEYA 5 KÜRT'TEN 1'İ BDP'YE OY VERİYOR

  Milliyet yazarını "AK Parti BDP'den daha çok Kürt'ün oyunu alıyor" sözleriyle eleştiren Çelik, canlı yayında BDP'nin Kürtlerden aldığı oyun matematiğini hesapladı.

  Türkiye'de yaşayan Kürt sayısının yaklaşık olarak 16 milyonu bulduğunu ve bunun tamamının seçmen olmadığını hatırlatan Hüseyin Çelik, BDP'nin Kürtlerden aldığı oyu "Her 4 veya 5 Kürt'ten 1'i BDP'ye oy veriyor" sözleriyle açıkladı.

  AK PARTİ VE CHP KİMİN PARTİSİ

  Aslı Aydıntaşbaş'ı Başta Leyla Zana olmak üzere bazı isimleri Kürtlerin temsilcisi gibi göstermekle suçlayan Çelik, "Hadi BDP Kürt partisi olsun, MHP de Türk partisi... O halde AK Parti ve CHP kimin partisi oluyor?" dedi.

  BDP SÖZCÜSÜ GİBİ..

  Programın genelinde sık sık Aslı Aydıntaşbaş'la polemiğe giren Hüseyin Çelik, Milliyet yazarının son dönemlerde kaleme aldığı köşe yazılarında BDP'nin sözcüsü gibi hareket ettiğini de sözlerine ekledi.

  İŞTE CANLI YAYINDAKİ O ANLAR!..


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir