Petrol
109.09
-0.01%
Euro
17.7107
-0.65%
Dolar
16.7077
-1.05%
Altın
988.56
-0.36%
Borsa
2523
-1.23%
Bitcoin
358.780
-0.98%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C
  Milliyet'te Genel Yayın Yönetmeni değişikliği

  Milliyet'te Genel Yayın Yönetmeni değişikliği

  Derya Sazak Genel Yayın Yönetmenliği görevinden alındı, yerine Ankara Temsilcisi Fikret Bila getirildi.
  • 30.07.2013 - 17:28

  Milliyet te Genel Yayın Yönetmeni değişikliği #1

  Daha önca Tayfun Develioğlu'nun Genel Yayın Yönetmenliği'ni yaptığı Milliyet'te Demirören gazeteyi satın aldıktan sonra Derya Sazak bu koltuğa oturmuştu. Bunun ardından Sazak'ın "İmralı Zabıtları" manşeti büyük bir tartışmaya neden olmuş, Erdoğan da isim vererek Milliyet gazetesinin bu manşetini çok sert bir dille eleştirmişti. O dönemde Sazak'ın istifası gündeme gelmişti. 

  Bugün ise Derya Sazak Genel Yayın Yönetmenliği görevinden alındı. Yerine Ankara Temsilcisi Fikret Bila getirildi. Demirören Yayın Grubu'ndan henüz bir açıklama yapılmadı.

  Geçtiğimiz günlerde Can Dündar'ın gazeteden gönderileceği iddia edilmişti. "Kellesini vermeyen" Derya Sazak'ın bunun karşılığında ayrıldığı iddiaları ortaya tılıyor. En uzun süre yazarlık yapan Hasan Cemal'in de gazeteden ayrılması Sazak'ın GYY'lik dönemine denk gelmişti.

  SAZAKTAN AYRILIK MESAJI

  Değerli çalışma arkadaşlarım, Genel Yayın Yönetmenliği görevimden ayrılıyorum. Birlikte çalıştığımız 9,5 ay süresince; Milliyet kimliğinin yeniden inşası ve yapılandırılması sürecinde, İmralı Tutanakları başta Obama röportajı, Gezi Parkı haber ve yorumlarıyla Türkiye’de dürüst, namuslu, saygın gazeteciliğin –istenirse- pekâla yapılabileceğini kanıtlayan değerli çalışma arkadaşlarıma özverili ve başarılı çalışmalarından ötürü teşekkür ederim.

  Bu teşekkürde en büyük payı Tahir Özyurtseven, Umut Alphan, Bertan Ağanoğlu, İlke Gürsoy yönetimindeki Yazı işleri ekibimiz, Haber Araştırma, Ekonomi, Dış Haberler, Ek Yayınlar, Spor ve Fotoğraf servislerimizle, yurtiçi ve yurtdışında gece gündüz çalışan muhabirlerimiz ve yazarlarımız hak ediyor.

  Aynı teşekkürü idari servislerdeki arkadaşlarımıza, baskı, teknik, satış, pazarlama ve reklamdan sorumlu tüm çalışan ve yöneticilerimize iletirim.

  Milliyet Genel Yayın Yönetmenliği’ni üstlenen arkadaşım Fikret Bila’ya yeni Ankara Temsilcimiz Serpil Çevikçan ve Ankara Haber Müdürlüğü’ne getirilen Gökçer Tahincioğlu’na başarılar dilerim.

  Sevgi ve saygılarımla,

  Derya Sazak


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir