Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
376.764
-0.77%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C
  Muhteşem Yüzyıl'da Yavuz Selim rüzgarı - Video

  Muhteşem Yüzyıl'da Yavuz Selim rüzgarı - Video

  Muhteşem Yüzyıl'ın dün geceki bölümünde Kanuni'nin babası Yavuz Sultan Selim de canlandırıldı.
  • 12.04.2012 - 03:54

  Muhteşem Yüzyıl da Yavuz Selim rüzgarı - Video #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER Ölümüyle sanat dünyasını yasa boğan Meral Okay'ın senaristliğini yaptığı Muhteşem Yüzyıl'ın dün geceki bölümü ekrana damga vurdu.

  YAVUZ SELİM CANLANDIRILDI

  Dizinin dünkü bölümünde, rahatsızlanarak yatağa düşen Kanuni Sultan Süleyman'ın gördüğü bir rüya ekrana getirildi. Sultan Süleyman gördüğü rüyada, bir deniz kenarında kaybolduktan sonra babası Yavuz Sultan Selim'e rastlar ve kendisi ile "cenk"e tutuşur. Süleyman, babasının ani bir hamlesiyle kılıcını düşürürken, boğazına yapışan babası ise Süleyman'a öğütler vermeye başlar.

  AYNI ÖĞÜT

  Yavuz Sultan Selim'in, oğlunun boğazına yapışarak verdiği öğüt daha önceki bölümlerde ekrana gelen bir sahneyi hatırlatır. Sahne, Mustafa karakteri ile diziye dahil olan Mehmet Günsur'un da rol aldığı ilk bölümdür. Sahneye göre, oğlu ile kılıç tutan padişah, oğlunun boğazına sarılarak "Sen büyüdükçe masumiyetimizi yitiriyoruz" der.

  Dizinin dün geceki bölümünde de aynı öğüde yer verilirken, Yavuz Sultan Selim'in canlandırılması da sosyal medyada konuşulan konulardan biri oldu.

  İŞTE DÜN GECEKİ O SAHNE!..

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir