Euro
9.6727
0.69%
Dolar
8.0687
0.77%
Altın
460.26
1.31%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
500.652
-1.78%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Müjdat Gezen Didem Arslan'la yaşadığı gerginliği anlattı

  Didem Yılmaz'la canlı yayında atışan Müjdat Gezen: Programın tekrarında beni kesmişler.
  • 19.04.2013 - 09:44
  Müjdat Gezen Didem Arslan'la yaşadığı gerginliği anlattı

  Müjdat Gezen Didem Arslan la yaşadığı gerginliği anlattı #1

  Geçtiğimiz gece Habertürk'te ekrana gelen Türkiye'nin Nabzı programına Müjdat Gezen ile programın moderatörü Didem Yılmaz arasında geçen konuşmalar damga vurmuştu.

  Didem Arslan'ın "Milliyetçi misiniz, ulusalcı mı Kemalist mi?" diye sorması üzerine sinirlenen Müjdat Gezen "Ben size aynısını sorayım" deyince Didem Arslan Yılmaz "Burada soruları ben sorarım" yanıtını verince ikili arasında gerilimli dakikalar yaşanmıştı. Müjdat Gezen o gece yaşananları Sözcü'ye anlattı.

  ''1 SAAT DEDİLER, YAYIN YARIM SAAT SONRA KESİLDİ''

  Çarşamba akşamı Habertürk'te canlı olarak yayınlanan 'Türkiye'nin Nabzı' programına katılan Müjdat Gezen "Bu programa katıldığım için bin pişman oldum" dedi. Kendisine programda bir saat ayrıldığı söylenmesine rağmen yarım saatte yayının kesildiğini, konuşmasına fırsat verilmediğini ve tavırlar karşısında üzüldüğünü açıklayan Gezen, o geceyi şöyle anlattı: Bana telefon edip, Habertürk kanalında yayınlanan ve Didem Yılmaz'ın moderatörü olduğu programa katılmamı istediler. Zaman verin, yoğunluğum var dedim ama ısrar ettiler ve sonunda "Naklen yayın arabasını yollayalım, öyle katılın programa" dediler.

  ''TÜRK'E VERİP VERİŞTİRDİLER KÜRDÜ POPOHLADILAR''

  Bu müthiş ısrara önce anlam veremedim. ''Başka kim katılacak bu canlı yayına?'' diye sordum. Telefondaki kişi "Aynur adlı bir şarkıcı" dedi. Bu şarkıcı kızı bilmiyordum. Meğer Aynur, Kürtçe türküler söyleyen bir şarkıcıymış. Bunların amacı bir Türk, bir Kürt sanatçıyı karşı karşıya getirmekmiş, bunu sonradan anladım. Türk sanatçıyı köşeye sıkıştırmak, bana yapmaya çalıştıkları gibi verip veriştirmek, diğer taraftan da Kürt olanı pohpohlamak... Didem Yılmaz belli ki bana karşı programlanmıştı, bunu soru sorma tarzından anlamamak mümkün değildi. Müjdat Gezen'e kurulan bir tuzaktı bu.

  ''AYNUR'A SİVRİ SORU SORULMADI''

  Sohbetin tansiyonu giderek artınca programı kesmek istediler. Bana bir saat demiştiniz, daha yarım saat oldu dedim ve karşı çıktım ama kestiler. Benden sonra çıkan Aynur, yani Kürt türküleri söyleyen şarkıcı, bir saat ekranda kaldı. Nedense ona hiç sivri soru, kinayeli konu sorulmadı...

  ''TEKRARINI İZLEDİM BENİ KESMİŞLER''

  Bu programın 02.00'deki tekrarını izledim ve şok oldum. Çünkü programın tekrarında ben yoktum... Programda sadece Aynur vardı. Türkiye böyle bir sansür görmedi, yaşamadı. Ne yazık ki kimseye Başbakan'ın ve hükümetin aleyhinde tek kelime söyletmiyorlar.

  Müjdat Gezen Didem Arslan la yaşadığı gerginliği anlattı #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir