Euro
15.4248
0.59%
Dolar
13.5356
0.73%
Altın
787.9460
0.23%
Borsa
2,072.97
-0.61%
Bitcoin
573.581
-1.38%
6ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 6 C
  Mümtaz'er Türköne: Ben de dağa çıkardım

  Mümtaz'er Türköne: Ben de dağa çıkardım

  Mümtaz'er Türköne'den aykırı bir çıkış daha..
  • 06.11.2012 - 08:34

  Mümtaz er Türköne: Ben de dağa çıkardım #1

  Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Söz Sende' programına konuk olan Zaman yazarı Mümtaz'er Türköne canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  "AKLINIZI BAŞINIZA ALACAKSINIZ"

  Zaman zaman yapmış olduğu çıkışlarla adından söz ettiren Türköne, Öcalan'a Marmaris'te 20 dönümlük arazi verilmesi yönündeki beyanının hatırlatılması üzerine; "İnsanların ezberledikleri şeylerin yanlış olduğunu anlamaları lazım. Dikkatlerini çekmek gerekiyor. 'Apo'ya paşalık rütbesi verilsin' deyince insanların dikkatini çekiyor. Geçmişte bu ülkede benzer olaylar olduğu zaman bunun çözümüyle alakalı çok eski bir devlet geleneğimiz var, bunları hatırlatıyorsunuz. Bu topraklarda yaşamak kolay değil. Aklınızı başınıza alacaksınız" ifadelerine yer verdi. 

  İşte Mümtaz'er Türköne'nin dağa çıkardım çıkışı

  Mümtaz er Türköne: Ben de dağa çıkardım #2

  "BEN DE DAĞA ÇIKARDIM"

  Bu kritik süreçte herkesin kendisini sorgulaması gerektiğini belirten Türköne, empati kurulması gerektiğini belirterek; "Milliyetçiliğin söz konusu olduğu meselelerde doğrusu milliyetçiliğin gazını indirmektir. Oturup uzlaşacaksınız, empati geliştireceksiniz, kendinizi karşınızdakinin yerine koyacaksınız. Adam, dili yasaklandığı için dağa çıktıysa 'Benim ana dilimi yasaklasalar ne yapardım?' diye sorup ona göre bakacağım. Benim ana dilimi yasaklasalar ben de dağa çıkardım. Yapacak başka bir şey yok" dedi.

  "BENİ SEVEN KİMSE YOK"

  Programda çok yalnız olduğundan dert yanan Türköne sözlerine şöyle devam etti; "Çok yalnızım. Beni seven kimse yok, onun farkındayım. Ben Kürtlerle ilgili bir şey yazdığım zaman Kürtler okuyor. Ülkücülerle ilgili bir şey yazdığım zaman onlar okuyor. İslamcılarla ilgili bir şey yazdığım zaman onlar okuyor. Askerlerle ilgili bir şey yazdığım zaman onlar okuyor. Ve hep eleştirdiğim için hepsi düşman oluyor."


  Görüş Bildir