Euro
10.7817
-0.41%
Dolar
9.2523
-0.45%
Altın
530.21
0.3%
Borsa
1.435
0.37%
Bitcoin
615.930
6.10%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C

  Sevilay Yükselir kovuldu

  Bugün Gazetesi Yazarı Nazlı Ilıcak'la Twitter'da tartışan Sabah Gazetesi Yazarı Sevilay Yükselir, kovulduğunu açıkladı.
  • 08.06.2015 - 22:59
  Sevilay Yükselir kovuldu

  Sevilay Yükselir kovuldu #1

  AK Parti'nin 7 Haziran seçimlerindeki oy kaybının ilk yansıması Sabah Gazetesi'nde attığı tweetlerle hedefteki isim olan köşe yazarının gönderilmesi oldu.

  Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, seçim öncesindeki 'HDP Meclise girmeli' açıklamalarının ardından seçim sonrasında da AK Parti’ye muhalefetini sürdürmüştü.

  Sevilay Yükselir kovuldu #2

  ILICAK İLE YÜKSELİR ARASINDAKİ POLEMİK

  Seçimden bir gün önce hükümetin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çözüm süreciyle ilgili tavrını eleştiren ve oyunu HDP'ye vereceğini açıklayan Yükselir, çarpıcı tweet'lerine bugün de devam etti.

  "KARGALAR BENİ DÖNEKLİKLE SUÇLUYORMUŞ.."

  "Kargaların bazıları beni döneklikle suçluyormuş. Haklılar çünkü şakşakçılıkları ile kayıp ettirdikleri 12 puanı kamufle için başka yol yok" diyen Yükselir, 'karga' olarak da Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ı işaret etti.

  Sevilay Yükselir, "Akdoğan ve onun gibi siyasi analiz yetisi sıfırlar konuşmaya devam ettikçe kayıp devam edecek. Davutoğlu'nun ilk icraatı Yalçın Akdoğan'a sus demek olmalı" mesajını paylaştı.

  "AKP İKTİDARINI PERÇİNLEYİNCE ONLARA YANAŞTIN"

  Yükselir'in tweet'leri takipçilerinde şaşkınlık yaratırken, Bugün Yazarı Nazlı Ilıcak'ın tweet'i, tartışmanın fitilini ateşledi. Ilıcak, Yükselir'e verdiği yanıtta, "Önce başörtüsü ve Erdoğan düşmanıydın. AKP iktidarını perçinleyince onlara yanaştın. Şimdi yeni bir çıkış arıyorsun ama nafile" ifadelerini kullandı.

  Nazlı Ilıcak'ın sözlerine Sevilay Yükselir'den sert yanıt geldi.

  Sevilay Yükselir kovuldu #3

  Sevilay Yükselir kovuldu #4

  Sevilay Yükselir kovuldu #5

  Sevilay Yükselir kovuldu #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir