Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
324.864
-1.03%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Oray Eğin'e Harvard'dan burs ayarlayan Paşa damadı

  Oray Eğin'e Harvard'dan burs ayarlayan Paşa damadı

  Oray Eğin Başbakan'ı öven yazılara rağmen dönüş vizesi alamadı. Amerika'da kaçak durumuna düşüyordu ki..
  • 20.02.2012 - 11:54

  Oray Eğin e Harvard dan burs ayarlayan Paşa damadı #1

  ENSONHABER.com/ÖZEL Oda TV iddianamesinin ek klasörlerinde yer alan, Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya'ya ağır küfür ve hakaretlerin yer aldığı telefon konuşması Akşam yazarı Oray Eğin'in sonu olmuştu.

  SESSİZ SEDASIZ ABD'YE GİTTİ

  Köşesinde bir özür ve veda yazısı yazan Oray Eğin'nin yazısının sonunda 'Oray Eğin yarından itibaren yıllık iznini kullanacaktır' denildi. ODA TV tutuklamalarının ardında Eğin, ani bir kararla sessiz sedasız ABD'ye gitti. Akşam'dan da kibarca kovulan Eğin, şu sıralar hala ABD'de yaşıyor.. ABD'de Erdoğan'a övgüler dizen Eğin'in, yazdığı yazılarla Türkiye'ye dönüş için Başbakan'dan izin istediği yorumları yapılmıştı.

  ERDOĞAN'I ÖVEN YAZI

  Oray Eğin, Başbakan için "Çok iyi konuşuyor, uzun boylu, fit ve enerjik, zeki ve esprili.. Muhalefette olmayan her şey onda fazlasıyla mevcut." demişti.

  PAŞA'NIN DAMADI HARVARD'DA BURS AYARLADI

  Erdoğan'ı öven yazılara rağmen Türkiye'ye dönüş vizesi alamayan Eğin Amerika'da kaçak durumuna düşüyordu ki imdadına Dani Rodrik yetişti. Emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın damadı olan Dani, 1982 yılından beri uluslararası siyasal ekonomi dalında Harvard Üniversitesi'nde eğitim veriyor. Rodrik, Oray Eğin'e Harvard'dan burs ayarladı. Eğin Amerika'da eğitim hayatına yeniden başlayacak. Böylece bir süre daha Amerika'da kalmanın yolunu bulan Eğin'in hangi alanda eğitim alacağı ise bilinmiyor.

  DANİ RODRİK KİMDİR?

  İspanya'dan beş yüzyıl öce göç etmiş bir Sefarad Yahudi ailesine mensup olan Dani Rodrik 1957'de İstanbul'da doğdu. Rodrik, 1976 yılında Robert Koleji'nden mezun oldu. Lisans ve yüksek lisans derecelerini ABD'nin Harvard Üniversitesi'nde alan Rodrik, doktora derecesini ise ABD'de de bulunan Princeton Üniversitesi'nden aldı. 1990 yılında profesörlüğe yükselen Rodrik, 1982 yılından beri Harvard Üniversitesi'nin Kennedy School of Government'te dersler veriyor. 2009 yılı Temmuz ayından itibaren Radikal gazetesinde köşe yazıları yayımlanmaktadır. Emekli orgeneral Çetin Doğan'ın damadıdır.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir