Dolar
7.1883
-0.5575%
Euro
8.5093
-1.1971%
Altın
2061.89
-0.0649%
Borsa
1034.87
0.0454%
G. Altın
475.75
-0.7671%
Bitcoin
84584.54
-1.1423%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  Osman Gökçek'ten Adnan Oktar'a yanıt

  Canlı yayına bağlanan Osman Gökçek, Adnan Oktar'ın islamla ilgili açıklamalarına yanıt verdi
  • 26.01.2013 - 11:22
  Osman Gökçek'ten Adnan Oktar'a yanıt

  Osman Gökçek ten Adnan Oktar a yanıt #1

  ENSONHABER.com/DETAY Beyaz TV'de Dinamit programına konuk olan Adnan Oktar'ın, Atatürk'le islam arasında kurduğu bağ, Beyaz  TV Genel Koordinatörü Osman Gökçek'i rahatsız etti ve Gökçek canlı yayına telefonla bağlanarak Oktar'a yanıt verdi. Sert çıkışlarda bulunan Gökçek, "Programı da uzatmayın" diyerek yayının bir an önce bitirilmesini istedi.

  "İSLAMDA TEK DOĞRU KUR'AN-I KERİM'DİR"

  "İslami konularda ve Atatürk'le alakalı konularda bir takım tartışmalar yapıyorsunuz. Ancak İslami konularda yaptığımız tartışmalarda biliyorsunuz Türkiye'mizin kabul ettiği bir kurum var. Bu kurum da Diyanet İşleri." diyen Osman Gökçek, sözlerine şöyle devam etti: "Diyanet İşleri'nin çıkarttığı hadis kitapları var ve bu kitaplarda da Peygamber Efendimizin doğru olan sözleri var. Biz kendimize bu kitapları öncü olarak kabul ediyoruz ve bu kitaplarda yazanları doğru kabul ediyoruz. İslamiyetin sadece ve sadece doğru olarak kabul edilebileceği tek bir şey vardır o da Kur'an'ı Kerim'dir."

  Osman Gökçek canlı yayına bağlandı

  Osman Gökçek ten Adnan Oktar a yanıt #2

  "CAHİL OLDUĞUMUZ KONULARDA KONUŞMAYALIM"

  Adnan Oktar'ın "Cahilim ve bilgisizim" açıklamalarına da atıfta bulunan Gökçek, "Şimdi buradan şunu söylemek istiyorum. İslamiyette şöyle bir şey vardır: Cahil olduğumuz ve bilmediğimiz konularda Allah muhafaza yapmış olduğumuz konuşmalardan dolayı "şirk"e gireriz ve bundan dolayı da dinden bile çıkmamız söz konusu olur. Bu akşam bizi izleyen birçok genç kardeşimiz, birçok izleyicimiz var. Bu izleyici kardeşlerimize de bilmediği konularda bilgi vermemizin çok da sağlıklı olduğunu düşünmüyorum." dedi.

  RASİM OZAN KÜTAHYALI'YA DA MESAJ

  Dün akşam yayınlanan programa da değinen Gökçek, "Programların içerisinde argo kelimeler geçtiği zaman bir yönetim olarak gereken uyarıları yapıyoruz. Ozan Rasim Kütahyalı ve Adnan Oktar'ın söyledikleri tamamen kendilerini bağlar." diyerek, Kütahyalı'ya da mesaj verdi.  

  "PROGRAMI UZATMAYIN, TADINDA BİTİRİN"

  Son olarak "Bizim kanalımız Diyanet TV değil. Programlarımızın içeriği islamı temsil etmez." diyerek Adnan Oktar'ın eleştirilerine yanıt veren Gökçek, "Bu süreçten sonra da programı artık çok fazla uzatmayıp, tadında bırakmak gerektiğini düşünüyorum." diyerek programın bir an önce bitirlmesini istedi.

  Gökçek'in telefonundan sonra, programın moderatörü Latif Şimşek yayına son verdi.

  HABERİ YORUMA KAPATTIK ÇÜNKÜ.. Siz okurlarımızı koruma için bu haberi yoruma kapattık! Adnan Oktar'ın avukatları açtığı davalarla polisleri, hakimleri bezdirmiş durumdalar. Hemen her habere, her yoruma dava açar hale geldiler. Sizler de mahkeme köşelerinde sürünmeyin, gereksiz tazminatlar ödemeyin diye koyduğumuz bu yasağı anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. İmza: Okur dostu Ensonhaber =)

  Osman Gökçek ten Adnan Oktar a yanıt #3

  Görüş Bildir