Euro
11.3255
1.19%
Dolar
9.7479
1.51%
Altın
564.16
1.91%
Borsa
1.481
0.09%
Bitcoin
609.991
3.82%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Özkök: Uğur Mumcu'yu Barlas mı öldürttü

  Ertuğrul Özkök ile Mehmet Barlas arasındaki sertleşme polemiği büyüyor.
  • 30.11.2012 - 16:07
  Özkök: Uğur Mumcu'yu Barlas mı öldürttü

  Özkök: Uğur Mumcu yu Barlas mı öldürttü #1

  Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök ve Sabah yazarı Mehmet Barlas arasında yaşanan "sertleşme" polemiği yeni bir boyut kazandı. Ahmet Kaya'nın ölümünde Özkök'ü suçlayan Mehmet Barlas'a, Özkök'ten oldukça sert bir yanıt geldi: "Uğur Mumcu'yu Barlas mı öldürttü diyeyim!"

  ÖZKÖK NE DEMİŞTİ?

  Özkök köşesinde, "Mehmet Bey, Sayın Barlas; Sakın başlığa bakıp yine öfkelenmeyiniz. Konu, sizin sinirinizi bozan o malum sıvının çıktığı organla ilgili değil. Yani, 'sertleşme' dediğim şey sizin sorununuz değil. Ortak bir arkadaşımızın sorunu... Duydunuz mu, Hasan Cemal'in sertleşme sorunu varmış." diye yazdı.

  BARLAS'TAN JET HIZIYLA YANIT

  Barlas ise dün köşesinden "Hürriyet poşete girmesin" uyarısı yaparak jet hızında yanıt verdi: "Haydar Dümen'i kıskandıracak yazılarına devam ediyor. Başbakan'ı eleştirmeyi de 'Sertleşme'ye bağlayarak yeni uzmanlığında zirveye çıkmış. Oysa onun bu konuda bir takıntısı olmaması gerekir. Özkök'ün emir-komuta zincirinde her dakika nasıl sertleşebildiğini 28 Şubat post-modern darbesi sürecinde, Hürriyet'te attığı manşetlerde defalarca gördük. "

  ÖZKÖK: BARLAS CİDDİYE ALDIĞIM BİR YAZARDIR

  "Mehmet Barlas, hep ciddiye aldığım bir yazardır" diyen Özkök, yüz yüze ilişkilerde espirili bir insandır, iyi bir mizah anlayışı vardır ama "nedense, benim sperm esprilerime tahammül edemiyor" diye sürdürdü sözlerini. "Madem işi ciddiye vurdu ben de vurayım.

  BARLAS'A 12 EYLÜL'DE DARBECİLERİ DESTEKLEDİNİZ SUÇLAMASI

  -Ben 28 Şubat’ta iktidara karşı sertleştim. Diyelim ki, sertleşmedim. Ama sizin 12 Eylül’de yumuşadığınız kadar da yumuşamadım. Madem birbirimize geçmiş dönemlere ait sorumluluklarımızı hatırlatıyoruz, ben de size soruyorum:

  - Ben 28 Şubat’ta yazdıklarımın arkasında duruyorum. Siz de 12 Eylül’de darbeyi destekleyen ve darbecileri öven yazılarınızın arkasında duruyor musunuz? Kendinizi o dönemde yapılan kötü şeylerden sorumlu hissediyor musunuz?

  ZEKANIZA YAKIŞMIYOR?

  Darbeler komisyonu bana sordu. Nedense size sormadı. Önemli değil. Siz çıkıp kendiliğinizden söyleyin. Mertçe “Evet o dönemde darbeyi destekledim, darbecileri övdüm” deyin. Ama lütfen artık kargaların bile gülemediği o, “Arkadaşlarımızı kurtarmak için böyle yaptım” bahanesine sığınmayın. (...) Zekânıza da yakışmıyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir