Euro
15.2062
0.41%
Dolar
13.4182
0.31%
Altın
790.8940
0.12%
Borsa
1,998.78
-0.77%
Bitcoin
525.760
-7.27%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  PKK Aygün'ü İmralı kosteri için kaçırdı

  PKK Aygün'ü İmralı kosteri için kaçırdı

  Radikal Gazetesi yazarı Özdemir, PKK'nın Aygün'ü kaçırmasına farklı bir bakış açısı getirdi..
  • 14.08.2012 - 10:04

  PKK Aygün ü İmralı kosteri için kaçırdı #1

  CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, önceki gün Tunceli Ovacık karayolunda PKK tarafından kaçırılmıştı. Kaçırılma olayıyla ilgili bir çok farklı analiz yapılırken Radikal Gazetesi yazarı Cüneyt Özdemir kaçırılma olayına farklı bir pencereden yaklaştı. Özdemir'e göre PKK'nın talebi İmralı'ya gidecek olan 'sağlam' bir koster.

  İşte Özdemir'in "'Yeni PKK' Aygün'ü nasıl bir pazarlıkta kullanacak?" başlıklı o satırları:

  HÜSEYİN AYGÜN SINIR DIŞINA ÇIKARILACAK

  CHP'li milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılması da yeni PKK'nın 'propagandist' eylem koyma şeklinin son ürünü. Bugüne kadar PKK'nın kaçırdığı insanların başına gelenleri göz önüne alırsak Hüseyin Aygün muhtemelen dağlarda uzun bir yürüyüş sonrasında ilk olarak sınır dışına çıkarılacak. PKK'nın kaçırılma sonrası yaptığı ilk açıklamada askeri operasyonların durdurulmasını istemelerinin nedeni bu. Bundan yıllar önce PKK'nın kaçırdığı gazeteci Kadri Gürsel'in anlattığı kaçırılma hikâyesine baktığımızda askeri operasyonların kaçırılan insanların hayatını tehlikeye attığı da yalan değil. Eğer Hüseyin Aygün bu operasyonlara rağmen sağ salim sınır dışına kaçırılabilirse Meclis'ten giden başta BDP'li milletvekillerinden oluşan heyetle yapılacak bir pazarlığın parçası olacak.

  YENİ PKK DEVLETTEN NE İSTEYECEK

  Benim asıl merak ettiğim, Yeni PKK'nın CHP'li Hüseyin Aygün karşılığında devletten ne isteyeceği. Bugüne kadar kaçırılan askerler, kaymakamlar, öğretmenler her seferinde PKK'nın 'iyi niyet' göstergesi olarak koşulsuz serbest bırakılmışlardı. Bu sefer durum farklı olabilir.
  Örgüt muhtemelen Hüseyin Aygün'ün medyadaki yer alma şeklini gördükçe bu kozu sonuna kadar kullanacak. Pazarlığı sıkı tutacak ve karşılığında bir şey isteyecek.

  İMRALI'YA KOSTER TALEBİ

  PKK'nın isteyeceği o şey bir 'koster' çıkarsa inanın şaşırmayacağım.
  Şöyle, çalışan, arıza yapmayan, bozulmayan bir koster.
  Umarım, "PKK dağın başında kosteri ne yapacak?" diye sormuyorsunuzdur!


  Görüş Bildir