Petrol
97.13
-1.04%
Euro
18.395
-0.03%
Dolar
17.9607
0.16%
Altın
1.034
-0.43%
Borsa
2864
0.00%
Bitcoin
435.665
-1.48%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C
  PKK yanlısı gazeteden vicdansızlar manşeti

  PKK yanlısı gazeteden vicdansızlar manşeti

  Özgür Gündem gazetesi Yunus Geray'ın yolda öldürüldüğünü iddia etti.
  • 27.10.2011 - 16:11

  PKK yanlısı gazeteden vicdansızlar manşeti #1

  Van depreminin simgesi olan Yunus'un kurtarıldıktan sonra ölümü Türkiye'ye ikinci bir acı yaşatmıştı. Bu hazin ölüm, PKK yanlısı Özgür Gündem gazetesinde 'Vicdansızlar' başlığıyla Haber oldu.

  Terör örgütü PKK çizgisinde yayın yapan Özgür Gündem gazetesinin manşetten verdiği haberini bugün köşesine taşıyan Hürriyet yazarı Taha Akyol, gazeteyi kendi manşetleri olan 'Vicdansızlar' başlığıyla vurdu.

  İşte Akyol'un yazısı:

  Vicdansızlar!

  Yunus Geray 13 yaşındaydı. Van'da bir internet kafede depreme yakalandı, enkaz altında kaldı. Sırtında bir ölünün eli. Dehşetten dışarı fırlamış gözleriyle kurtarılmayı beklerken çekilen fotoğrafı bizde ve dünya basınında deprem felaketinin simgesi olmuştu.

  "YUNUS GERAY YOLDA ÖLDÜRÜLDÜ"

  Fakat depremin ikinci günü kurtarılması "mucize" olarak nitelenen Yunus, iç kanamadan hayatını kaybedecekti.

  PKK'nın Özgür Gündem gazetesi bu hazin, bu yürekler dağlayan ölümü nasıl verdi biliyor musunuz? "Vicdansızlar" manşeti altında. "Mucizeyi de öldürdüler!" diye verdi!

  "Bir internet kafede yakalandığı depremden sağ kurtulan ve adeta depremin simgesi haline gelen 13 yaşındaki Yunus Geray yolda öldürüldü!" diye yazdı!

  Hastaneye yetiştirilmeye çalışmak suçmuş gibi. "Enkazdan çıkarılan Yunus iç kanamasına rağmen Ağrı Devlet Hastanesi'ne götürülmeye çalışıldı. Yunus yolda hayatını kaybetti!" diye de ekledi

  'EN VEFALI ÇOCUĞUMDU'

  Zavallı Yunus on çocuklu bir ailenin dokuzuncu çocuğuydu. Sigara satarak, ayakkabı boyayarak ailenin geçimine katkıda bulunuyordu. Büyüyünce polis olmak istiyordu. Babası onun için "en vefalı çocuğumdu" diyerek hâlâ gözyaşı döküyor.

  Yunus enkazın altında bir gün kaldıktan sonra alkışlar ve sevinç gözyaşları arasında kurtarılmıştı...

  Sırtında görülen el iriyarı bir cesedin eliydi. Beton yığınları altında bir tampon gibi onu korumuştu, biraz... Biraz diyorum çünkü Yunus'un ince bedeni ezilmemiş ama sıkışmış, kemikleri kırılmıştı.

  PKK yanlısı gazeteden vicdansızlar manşeti #2Kurtarma ekipleri onu derhal sedye ile Van Toplum Sağlığı Merkezi'ne götürdüler. İlk tıbbi müdahale orada yapıldı. Fakat kemik kırıklarıyla birlikte iç kanama da tespit edildi. Kurtarılması için teşkilatlı bir ameliyat lazımdı. Hemen Erzurum Devlet Hastanesi'ne yetiştirilmek üzere ambulansla yola çıkarıldı.

  Daha Ağrı'ya varılmamıştı ki. Talihsiz Yunus iç kanamadan hayatını kaybetti. Bu hazin olayı "öldürdüler" diye veren kafayı niteleyecek söz bulamıyorum.

  HİÇBİR İDEOLOJİ..

  Hiç olmazsa felaketler karşısında "insanca" hissedip "insanca" davranamaz mıyız? Rusya'da 1895 yılında binlerce insanın açlıktan öldüğü kuraklık felaketi olduğunda sözüm ona "devrimciler",sosyal yardım faaliyetlerini sabote etmeye çalışmışlardı.

  Öfke kabarsın, devrimci şiddet doğsun diye! Bundan Lenin de bahseder.

  Artık bu bağnazlıkları aşmış bir çağda olduğumuzu görmek gerekmiyor mu? Eksikleri eleştirelim, giderilmesi için... Aksaklıkları eleştirelim, düzeltilmesi için...

  "İNSANCA DAVRANALIM"

  Ama Yunus için yüreğimiz yanarak... Erciş'in Salmanağa Köyü'nde enkaz altında can veren 23 yaşındaki Afyonlu Melike Öğretmen için gözlerimiz yaşararak "insanca" davranalım.

  14 günlük Azra Bebek'le onu enkaz altında emziren, tükürüğüyle besleyip yaşatan Semiha anne örneğinde hayata sarılalım. Camus'nün haykırışını unutmayalım. "Hiçbir ideoloji bir çocuğun gözyaşlarına değmez."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir