Petrol
96.26
1.41%
Euro
18.2954
0.30%
Dolar
17.9418
0.17%
Altın
1.031
0.88%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
431.024
3.39%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  RTÜK'te CHP'li vekiller kavga çıkardı: Güvenliği gönderin

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun dünkü toplantısında, kurumun tarihinde bir ilk yaşandı. Kurul üyeleri arasındaki tartışma kavgaya dönüşünce başkan özel güvenliği çağırdı.
  • 05.02.2015 - 03:44
  RTÜK'te CHP'li vekiller kavga çıkardı: Güvenliği gönderin

  RTÜK te CHP li vekiller kavga çıkardı: Güvenliği gönderin #1

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Atatürk’e ağır hakaretler sıralanan programları nedeniyle Kanal A Televizyonu’na ceza verilmesini sağlayan CHP kontenjanından seçilen üyeler Süleyman Demirkan ile Ali Öztunç’a ceza vermişti.

  CHP'Lİ ÜYELERE CEZA VERİLMİŞTİ

  Öztunç’a, RTÜK hakkında haksız ve asılsız suçlamalarda bulunma, kurul üyelerini küçük düşürme ve karara bağlanmamış raporlarla ilgili gerçeği yansıtmayan açıklamalar yaptığı gerekçesiyle “kınama” cezası; Demirkan hakkında ise “Üst Kurul çalışmaları hakkında kamuoyuna bilgi verdiği ve RTÜK üyelerini küçük düşürücü ifadeler kullandığı” için “uyarı” cezası verilmişti. MHP ve HDP’li üyeler, “bu tiyatronun figüranı olmayız” diyerek toplantıyı terk etmişti.

  RTÜK'TE KAVGA: GÜVENLİĞİ GÖNDERİN

  RTÜK’ün dün yapılan üst kurul toplantısına da, bu konu damgasını vurdu. Milliyet’ten Aydın Hasan'ın haberine göre; kurulda sert bir tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine RTÜK Başkanı Dursun, özel kalemine telefon açarak, “Güvenliği gönderin” dedi.

  "İKİSİNİ DIŞARI ALDIRACAĞIM"

  Muhalif üyeler, “Salona üst kurul üyelerinden başka kimse giremez” diye tepki gösterdi. Dursun, CHP’li iki üyeyi kastederek, “İkisini dışarı aldıracağım” dedi. Bu sırada özel güvenlikçiler salon içine girdi. Ancak gerilimin düşmesi üzerine güvenlikçiler dışarı çıktı. Bu sırada kurum önüne polisin de gelerek önlem aldığı belirtildi. Gerilim üzerine ara verilen üst kurul toplantısına daha sonra yeniden devam edildiği öğrenildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir