Petrol
97.23
-0.94%
Euro
18.4134
0.07%
Dolar
17.9534
0.12%
Altın
1.035
-0.35%
Borsa
2864
0.00%
Bitcoin
445.419
0.96%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Seda Güven nişanlısıyla aynı dizide

  Fatmagül'ün Suçu Ne dizisinde Meltem'i oynayan Seda Güven'in, gerçek hayattaki nişanlısıda kadroya dahil oldu.
  • 08.06.2012 - 09:02
  Seda Güven nişanlısıyla aynı dizide

  Seda Güven nişanlısıyla aynı dizide #1

  "Fatmagül'ün Suçu Ne" ekranlara veda ediyor. 77. bölümden itibaren gerçek hayattaki nişanlısı Kerem Fırtına ile aynı dizide rol almaya başlayan Seda Güven, finale sadece iki bölüm kalması nedeniyle üzgün. Onu avutansa bu projeden yadigâr kalan izleyici sevgisi...

  Sadece Türkiye'den değil dizinin yayınlandığı Orta Doğu ülkelerinden de hayranları olduğunu söyleyen Güven, yakında hem yeni projeleri hem de monist.com.tr'deki tasarımlarıyla kendinden söz ettirecek.

  "Fatmagül'ün Suçu Ne"nin finaline sadece iki bölüm kaldı. Kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
  - Çok üzgün... Zaman içinde ekip arkadaşlarımızla aramızda çok güzel bir bağ kuruldu ve şimdi ayrılıyoruz.

  En çok kimden ayrılacağınıza üzülüyorsunuz? - Herkesi saymam lazım aslında... Ama sanırım en çok yönetmenim Hilal Saran'dan ayrılacağıma üzülüyorum.

  Ya onunla yollarınız "Elveda Derken"de kesişmeseydi...
  - Oyuncu bile olmayabilirdim.

  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyordunuz, biliyorum. Okuldayken idealiniz neydi, hangi mesleğe yakın hissediyordunuz kendinizi?
  - Tasarımcı olmak istiyordum. Ama Hilal Saral ve bana öğrettikleri sayesinde oyuncu oldum. Bu işi çok ciddiye aldığım için de son dört aydır oyunculuk dersleri alıyorum.

  Oyunculuğa yeni başlamadınız ki, eğitim almak için neden bu kadar beklediniz?
  - Eğer bu kadar insan seni izliyor, kendini canlandırdığın role kaptırıyorsa, senin de gerçekten inandırıcı olman lazım. Bir işi yapıyorsak tam yapalım dedim,
  başladım.

  KENDİ ADIMLA ÖZEL BİR KOLEKSİYON HAZIRLIYORUM

  Tasarımcılık hayallerine ne oldu?
  - Hâlâ var. Cağaloğlu Anadolu Meslek Lisesi'nde de moda tasarımı okudum. Ve üniversiteye "mutlaka bu bölümü kazanmalıyım" diye ağlayarak hazırlandım. Okurken Başak Gürsoy Ajans'a katıldım. Oyunculuk ajansı değil mankenlik ajansıydı. Çok geçmeden "Ekmek Teknesi" için görüşmelere çağırdılar. Görüşmeden birkaç saat sonra da arayıp "Yarın setin var" dediler. Şaka yaptıklarını sandım başta. Sonrası peş peşe geldi. Yani bundan sonra oyunculuk hep hayatımda olacak. Ama kendime bir atölye açma isteğim de hep var.

  Tasarım yapıyor musunuz boş vakitlerinizde?
  - Evet. Şimdilik sadece kendim için tasarlayıp dikiyorum ama... Geçen yıl dizi yaz tatiline girdiğinde çıkardım makinemi, kes biç derken kısa sürede altı parça giysi tamamladım.

  Devamı gelecek mi?
  - Monist diye bir site çıktı. Onlara Seda Güven tasarımları diye bir koleksiyon hazırlayacağım. Zaten kendi tasarımlarımı yapmak istiyordum, Monist bana o fırsat verdi, değerlendireceğim.

  TÜRKLER, ARAPLAR KADAR GİRİŞKEN DEĞİL

  "Fatmagül'ün Suçu Ne"de Meltem Yaşaran olarak geçen iki seneden söz eder misiniz?
  - Hiç yorgunluk hissetmedim. Sete koşarak gidiyordum hep. Sanki silah arkadaşlarımla buluşmaya gider gibiydim. Çok eğlenceliydi...

  Meltem'in de nasıl bir vicdanı var? Adalet ve hak uğruna kocasını boşadı, Fatmagül'e yardım etti.
  - Olması gerekeni yaptı. Meltem'in yerinde olsam ben de aynı şeyi yapardım. Yapmayacağım tek şey Selim ile evlenmek olurdu! Bir de basın onun özel hayatını kurcalayınca Fatmagül'le arasına mesafe koydu ya, işte onu yapmayabilirdim.

  Dizinin getirdiği bilinirlik sokağa nasıl yansıyor?
  - Bir kere karakter Fatmagül'e yardım ettiği için çok seviliyor. "Ah kızım seni çok seviyoruz" diyorlar. Bir ara Mustafa ile Meltem birlikte olunca kızdılar ama... Bir de işin ilginç tarafı sokakta en çok Araplar fotoğraf çektirmek için beni durduruyor. Galiba Türkler, onlar kadar girişken değil. Bir de bizlere dizilerdeki adlarımızla hitap ediyorlar.

  SET OLMADIĞI GÜNLER RESİM ATÖLYESİNDEYİM

  Dizi sonrası için yeni planlar, projeler var mı?
  - Devam eden bazı görüşmelerim var. Ama seçiciyim, "Fatmagül'ün Suçu Ne?" gibi uzun soluklu bir dizi istiyorum. Tasarım ve resim çalışmalarıma da devam edeceğim.

  Evet, resim de çiziyormuşsunuz. Nerede çalışıyorsunuz?
  - Beyoğlu'nda bir atölyede ressam Ekrem Yalçındağ ile birlikte çalıyoruz. Setim olmadığı günler hep oradayım...

  28'İN SIRRI NE?

  Sol ayak bileğinizde 2, sağ ayak bileğinizde 8 rakamı var. Neden 28?
  - Doğum tarihim 28 Ağustos... İyi projelere de hep ayın 28'inde imza atarım. O rakamın uğuruna inanıyorum. O yüzden dövme yaptırdım. Vücudumdaki tek dövme de bu zaten...

  3,5 YILDIR NİŞANLIYIM

  Uzun zamandır oyuncu Kerem Fırtına ile birliktesiniz. Evlilik planları yapmaya başladınız mı?
  - Evet, 3,5 yıldır nişanlıyız. Bir tarih belirlemedik ama artık bir yıl içinde evleniriz herhalde..

  *Kerem Fırtına, geçtiğimiz günlerde Seda Güven'in rol aldığı Fatmagül'ün Suçu Ne dizisinin kadrosuna dahil oldu. İlk kez 77. bölümde izleyici karşısına çıkan Fırtına, dizide Meltem (Seda Güven) karakteri ile aşk yaşayan ve nikah masasına oturmaya hazırlanan Mert karakterine hayat veriyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir