Petrol
93.04
-5.21%
Euro
18.3219
-0.43%
Dolar
17.9587
0.15%
Altın
1.027
-1.13%
Borsa
2851
-0.45%
Bitcoin
436.923
-0.97%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C
  Skandal yanıt meşhur etti

  Skandal yanıt meşhur etti

  Yarışma programında verdiği yanıtla gündeme oturan siyaset bilimi öğrencisi Gözde Umay Dalkalı, sosyal medyayı salladı.
  • 25.03.2012 - 04:00

  Skandal yanıt meşhur etti #1

  Kim Milyoner Olmak İster adlı bilgi yarışmasına katılan Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Gözde Umay Dalkalı, "TBMM başka hangi adla anılır" şeklindeki soruya "Yüce Divan" cevabını vererek izleyenleri şaşırmıştı. Dalkalı verdiği bu skandal yanıtla sosyal medyada en çok konuşulan isim oldu.Dalkalı, ilk verdiği cevabın parlamento olduğunu ancak heyecanlandığı için bir anda Yüce Divan dediğini öne sürerek, 'parlamento' dediği bölümün ekrana yansımadığını iddia etti. Dalkalı şunları söyledi:

  "Bana arkadaşlarım kasıtlı mı yaptın diye soruyor ancak kasıtlı yapmadım. O kadar heyecan verici dakikalardı ki cevap veremedim. Bir diğer soruda da satranç kelimesini bile heyecandan okuyamamıştım. O soruda da hemen telefon jokerimi kullandım. Aşırı heyecanlıydım, sakinleşmeye çalıştım ama olmadı. Bana yönelik eleştirilere üzülüyor musunuz derseniz, hayır üzülmedim. Pişman değilim. Okuldan çok eleştiri aldım. Ama yapacak bir şey yok. Yaşanması gerekiyordu yaşadım. Böyle olacağını da asla tahmin etmedim."

  "OKULUN ADINI KİRLETMİŞİM"

  "Hocalarımla yarışmadan sonra görüştüm. Olsun dediler bir şey söylemediler. Ama bu tepkilerden sonra hocalarıma da çok laf gitti. Çok üzgünüm bunun için de. Okulun adını kirletmişim. Ama hiç istemezdim böyle olmasını. 310 puanla girdim bölümüme. Açıkçası bölümümü de sevmiyorum. Ben siyaset yapmamalıyım. Severek okuduğum bir bölüm değil. Gazete okumayı ve haberleri izlemeyi bile yeni yeni sevmeye başladım. Okumayı ise severim. Daha çok korku romanları okuyorum."

  Kenan Butakın / VATAN


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir