Petrol
96.39
-0.12%
Euro
18.3098
0.18%
Dolar
17.9166
0.10%
Altın
1.032
-0.15%
Borsa
2785
0.36%
Bitcoin
414.166
-3.02%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C
  Soner Yalçın'dan Cemaat gazetecilerine salvolar

  Soner Yalçın'dan Cemaat gazetecilerine salvolar

  Aslı Aydıntaşbaş Oda TV'ye yapılanların bir benzerinin Cemaat medyasına yapıldığını savununca Soner Yalçın kızdı: "Bunlar gazeteci değil. Ekrem Dumanlı'ya kefil olamıyorum. Siz oluyorsanız buyurun"
  • 18.12.2014 - 16:34

  Soner Yalçın dan Cemaat gazetecilerine salvolar #1

  Soner Yalçın, Paralel Yapı soruşturması çerçevesinde Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın gözaltına alınmasını Milliyet gazetesi yazarı Aslı Aydıntaşbaş'a değerlendirdi.

  Soner Yalçın, bir gazetecinin mesleğini kötü niyetli kullandığı takdirde buna basın özgürlüğü diye sahip çıkılamayacağını söyledi. "Bunlar gazeteci değil" diyerek Aslı Aydıntaşbaş'a kusura bakmaması gerektiğini belirtti ve ekledi: "Ekrem Dumanlı'ya kefil olamıyorum. Siz oluyorsanız buyurun"

  İşte Aslı Aydıntaşbaş'ın o yazısından çarpıcı bölümler:

  ASLI YAPMA LÜTFEN!

  - Oda TV'de iddianamede delil olarak sitedeki haberler gösterildi. Şimdi de diziler ya da haberlerden söz ediliyor...

  - Bize bir kumpas kuruldu. Zaman ve Samanyolu'na bir kumpas kurulmadı. Onlar bu kumpasın bir parçasıydılar. Yapma lütfen! Nasıl Oda TV ve Samanyolu basın özgürlüğünde yan yana gelir. Bu bize hakarettir.

  BUNLAR GAZETECİ DEĞİL

  - Polislere yönelik kızgınlığını anlıyorum. Ama Zaman'ı neden suçluyorsun? Onların yaptığı olan operasyonun haberini yapmak değil mi?

  - Bunu anlamak istemiyorsun. Bu kumpas bir merkezden yönetiliyor. En tepede biri, altında başka birimler var. Kuryelik yapanlar var. Bunları basın özgürlüğü olarak ele alamazsın. O zaman kendi mesleğine ihanet edersin. Kumpasın merkezinde gazeteciler var. Biz bunu yaşadık. Anlattıklarım hayali değil. Bunlar gazeteci değil. Kusura bakma ama ben Ekrem Dumanlı'ya kefil olamıyorum. Siz oluyorsanız buyurun. Gazetelere ilan verin. Bugün gazetelerde 'basın özgürlüğü' diye ilan var.

  NİYE TARAF TUTAYIM

  - Erdoğan böyle söylüyor diye bu doğru değil diyemem. Biz bunu Erdoğan demeden de söylüyorduk. Erdoğan’ı mı destekliyorum? Alakası yok. Ben niye taraf tutayım? Kişi ve kurumlar birbirine düşünce gerçekler ortaya çıkar. Sonuçta Erdoğan hükümeti, Davutoğlu hükümeti bu kumpası ortaya çıkaracaksa bu Türkiye’nin lehinedir. ‘Efendim diktatörlüğe gidiyor.’ Ya ben onunla mücadele ederim. Biz zaten hep demokrasi ve basın özgürlüğü mücadelesi verdik, vereceğiz. Ama bu ayrı. Burada insanların hayatlarını yok ettiler. Bu büyük acıların sahibi hakim karşısında yargılanması gerekiyor. Bunu talep etmek zorundayız.

  Polis Ekrem Dumanlı'yı gazeteden aldı İZLE


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir