Euro
15.1809
-0.33%
Dolar
13.6201
-0.22%
Altın
787.4330
-0.08%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
509.370
1.18%
1ºC
İstanbul
Açık 1 C

  Sosyal medyada Gaziantep bombası

  Gaziantep'teki terör saldırısı sosyal medyada da geniş yankı buldu.
  • 21.08.2012 - 14:50
  Sosyal medyada Gaziantep bombası

  Sosyal medyada Gaziantep bombası #1

  Gaziantep'te 9 kişinin öldüğü saldırı sosyal medyada en çok konuşulan konuydu. Ancak bilgi kirliliği öylesine fazlaydı ki ikinci hatta üçüncü bir patlamadan bahsedildi. Kendisini doktor olarak tanıtan bir Twitter kullanıcısı hastanelerde cerrah ihtiyacı olduğunu bile duyurdu.

  TELEVİZYON KANALI DA İNANDI

  Twitter yalanlarına inanan bir televizyon kanalı Gaziantep'teki sözde ikinci patlamanın ayrıntılarını yayınladı. Binlerce insan kan vermek için Gaziantep'teki Kızılay Kan Merkezi yerine hastanelere akın etti.

  İşte patlamadan sonra en fazla dolaşan tweetler:

  * Selçuk Özdemir: Son dakika... Gaziantep'te ikinci patlama.

  * Neslihan Aka: İtfaiye ambulans sesleri ortalık toz duman, Kurtuluş'ta bomba patladı, hiçbir Haber kanalında yok henüz. Korkunçtu patlama sesi 7 kez üst üste.

  * Acil kan gerekli... Kan vermeye Gaziantep! Çok sayıda yaralı var, lütfen Şehitkamil Devlet Hastanesi'ne gidelim.

  * Efervesan: Arkadaşlar şu an Şehitkamil Hastanesi'ndeyim, ölü sayımız 9'a yükseldi, sular seller gibi kan ihtiyacı var.

  * Efervesan: Arkadaşlar bu son tweetim. Ameliyata giriyorum, 2 patlama haberi daha geldi, bunlar daha büyük burası kıyamet.

  * MİT'in milletvekillerini "Bayramda Antep'e gitmeyin, saldırı olacak" diye uyarması da bir kenara not edilmeli. Biliniyormuş yani bu.

  * Nejat Koçer (AK Parti Gaziantep Milletvekili) Lütfen dikkat, an itibariyle ikinci bir patlama, çatışma, olay ya da benzeri hiçbir sey yoktur. Twitter üzerinden provakasyon yapılıyor.


  Görüş Bildir