Dolar
7.6821
0.2584%
Euro
8.9978
0.2138%
Altın
1892.3
-0.4157%
Borsa
1104.94
0.8009%
G. Altın
466.583
-0.3851%
Bitcoin
80478.62
-1.0549%
25ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 25 C

  Sözcü sıkıyönetim ilan edilmesini istedi

  Artan şehit haberleri nedeniyle hükümete yüklenen Sözcü gazetesi, hükümetin sıkıyönetim ilan etmemesini eleştirdi...
  • 19.09.2012 - 14:22
  Sözcü sıkıyönetim ilan edilmesini istedi

  Ardı ardına gelen şehit haberlerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mal eden ve artan terör olayları nedeniyle hükümetin istifa etmesi gerektiğini dillendiren Sözcü gazetesi, şimdi de sıkıyönetim ilan edilmesini istedi.

  Bugünkü manşetinde simsiyah bir zemin üzerine sadece “Televizyonu açma, gazeteleri okuma, interneti kapat, gözlerini yum, kulaklarını tıka, görme, duyma, sus, Yeter ki Tayyip o koltukta otursun” yazan Sözcü`nün Tokmak isimli köşesinde ise gazete bir an önce sıkıyönetim ilan edilmesini istedi.

  Sözcü sıkıyönetim ilan edilmesini istedi #1

  İşte o yazı:

  Bitmeyen acı, yürekleri yakan ıstırap, gönülleri karartıyor. Caniler çetesi dün de alçaklığını yaptı ve kalleşçe pusu ile kan döküp can aldı. Bingöl’de askerleri taşıyan otobüse yapılan hain saldırıda 10 şehit, 60 yaralı var. Durumları ağır olan yaralı erlerden bir kısmı daha hayatını kaybedebilir. Terörün azmasının bir numaralı sorumlusu olan Başbakan Erdoğan, kanlı olayı yine klişe lâflarla geçiştirecek ve: “Kederli ailelere başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum.” diyecek. Gemi azıya alan teröre karşı, “Başsağlığı” mesajlarından başka yapılan fazla bir şey yok! Mesajlar karın doyurmuyor. Vicdanlar kanıyor, parçalanan yürekler “Yeter artık!” diye haykırıyor! Başbakan bu seslere kulak tıkıyor. Eğer tıkamasa, artan olaylar karşısında derhal “Olağanüstü Hal” ilân ederdi… Fakat direniyor, sıkıyönetim veya olağanüstü hal (OHAL) ilân etmiyor. Tam tersine, eskiden olan olağanüstü hali kaldırmakla iftihar ediyor. Kaldırdı da ne oldu? 2002 yılında bitme noktasına gelen terör yine baş kaldırdı ve bugünkü korkunç durumuna ulaştı. Her uygar ülkede, sorunlar karşısında bu denli başarısız olan hükümetler derhal istifa eder! Başbakan Erdoğan da istifa etme erdemini göstermelidir! (Manşettv)

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir