Euro
10.1271
-0.33%
Dolar
8.6303
-0.4%
Altın
488.7
-0.59%
Borsa
1.4
0.61%
Bitcoin
374.174
-4.94%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  Sözcü'nün hedef gösterdiği AA'ya saldırı

  Sözcü Gazetesi'nin Anadolu Ajansını hedef gösteren manşetinin ardından bir grup, AA Diyarbakır Bölge Müdürlüğü'ne saldırdı.
  • AA
  • 14.09.2015 - 18:16
  Sözcü'nün hedef gösterdiği AA'ya saldırı

  Sözcü nün hedef gösterdiği AA ya saldırı #1

  Merkez Sur ilçesinde Diyarbakır Valiliği tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağını Dağkapı Meydanı'nda protesto eden 500 kişilik grubun eylemini görüntülemeye giden AA kameramanı büro çıkışında, gruptaki şahıslardan bazılarının sözlü saldırısına maruz kaldı.

  'BURAYI BOMBALAYACAĞIZ' TEHDİTLERİ

  AA kameramanını aralarına alan kişiler 5 dakika süreyle, "DAEŞ'in Ajansı", "Hepinizi tanıyoruz, burayı bombalayacağız" gibi tehdit, hakaret ve ağır küfürler savurdu.

  SALDIRI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

  Kameramana yapılan saldırı anı, kurumun güvenlik kamerasında detaylı olarak yer aldı. Bina önünde bekleyen saldırganların AA kameramanına binadan çıkar çıkmaz sözlü tacizde bulunup el kol haraketleri yaparak tehdit, küfür ve hakaret ettiği görülüyor. Saldırı öncesi gruptaki bir kişinin ise sürekli binayı gözetlemesi dikkati çekiyor.

  Sözcü'nün hedef gösterdiği AA'ya saldırı VİDEO

  Sözcü nün hedef gösterdiği AA ya saldırı #2

  SÖZCÜ'NÜN İDDİALARINI CHP'Lİ VEKİLLERİ SORU ÖNERGESİ YAPTI

  Sözcü Gazetesi'nin dün "Atatürk'ün kurduğu ajans, AKP'nin elinde bu hale geldi" manşetiyle yayımlanan haberinde, AA'nın "Yeni Nesil Habercilik Eğitimi" çerçevesinde yaptığı mülakatla ilgili olarak asılsız iddialara yer vermiş ve bu asılsız iddiaları AA'nın bilgisine başvurmadan yayınlamıştı. Haberde ayrıca kurum ve kurum yöneticilerine yönelik çeşitli iftiralar yer almıştı. Türkiye'nin en köklü kurumları arasında yer alan AA'nın, asılsız iddialarla yıpratılmasına yönelik Sözcü gazetesindeki mesnetsiz haberin ardından CHP milletvekilleri de soru önergeleri vererek, bu yıpratma ve hedef gösterme kampanyasına destek olmuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir