Petrol
83.7
-1.38%
Euro
17.7064
0.09%
Dolar
18.4886
0.22%
Altın
964.78
-0.12%
Borsa
3266
0.00%
Bitcoin
350.327
-6.70%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C

  The Guardian'dan Türkiye'ye övgüler

  The Guardian, "Türkiye turistler için gizli mücevher" olarak niteledi.
  • 24.03.2012 - 18:21
  The Guardian'dan Türkiye'ye övgüler

  The Guardian dan Türkiye ye övgüler #1

  İngiliz The Guardian gazetesi,Turkiye'de tatil alternatiflerine yer verdiği haberlerinde, turizmdeki alternatiflere değinirken çarpıcı bir tespitte bulundu.

  TÜRKİYE'YE ÖVGÜLER

  Baharın gelmesiyle birlikte Türkiye'ye "mücevher", "göz kamaştırıcı" övgüleri de gelmeye başladı. The Guardian gazetesi, turistler için İstanbul'da meyhane ve fasıllara gitmekten, Kapadokya'da balona binmek,Akdeniz'de deve güreşleri ve eski Antakya'da zamanda yolculuğa kadar bir çok tatil seçeneği sunarak, camileri ve antik kentlerin "gizli mücevher", İstanbul'un da parti ve canlı müzikdinlemek için "göz kamaştıran" bir şehir olduğunu yazdı.

  İngiliz The Guardian gazetesi, Turkiye'de tatil alternatiflerine yer verdiği haberlerinde, "Bu yıl Türkiye'de Kapadokya'da geziden, butik otellere vedeniz molasına kadar çok sayıda yeni tatil fikirleri var" diyerek tatil seçenekleri sundu.

  Gazete tavsiye ettiği yerler ve tatil alternatifleri arasında şunlar yer alıyor:

  "Antalya Çıralı, Kaş, Saklı kent turu, Fethiye'de organik tarım, Bodrum'da yoga merkezi, Kapadokya'da yürüyüş yapmak ve balona binmek, lüks bir trenle İstanbul yolculuğu, Alaçatı'da rüzgar sörfü ve butik otellerde konaklamak, Marmara bölgesinde tarihi tur ve turistik gemi yolculuğu, Şanlıurfa bölgesinde İbrahim Yolu'nda yürümek."

  İstanbul'a geniş yer veren iki haberinde gazete, İstanbul'daki meyhaneleri ve fasılları anlatarak, İstanbul'un parti ve canlı müzik dinlemek için "göz kamaştıran" bir şehir olduğunu belirtti.

  TÜRKİYE'NİN TURİSTLER İÇİN GİZLİ MÜCEVHERLERİ

  Edirne Selimiye Camii, Burdur Sagalassos antik kenti ve Kastamonu Mahmut Bey Camiisi'nin de aralarında bulunduğu yerleri, "Türkiye'nin turistler için gizli mücevherleri" olarak niteleyen gazete, Türkiye'nin bozulmamış Kuzey Doğu'sunda Trabzon'da bulunan Sümela Manastırı ve Rize'nin Çayeli ve Çamlıhemşin ilçelerine gidilmesini tavsiye etti.

  The Guardian ayrıca, Akdeniz kıyıların deve güreşine de dikkat çekerek, Efes Antik Kenti, Truva ve Bodrum'dan örnekler verdi.

  Gazete, "Eski Antakya'da zamanda yolculuk" başlığıyla yayınladığı bir haberde ise, Antakya, Hatay, İskenderun, Tarsus gibi yerleri ayrıntılı bir şekilde anlattı.


  Görüş Bildir