Euro
9.3451
0.1%
Dolar
7.8298
0.05%
Altın
447.66
0.14%
Borsa
1.284
0%
Bitcoin
151.100
5.76%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C
  TRT dizisinden Muhteşem Yüzyıl'a gönderme - Video

  TRT dizisinden Muhteşem Yüzyıl'a gönderme - Video

  İzleyen herkesin aklına aynı soru takıldı. TRT DİZİSİNDEN MUHTEŞEM YÜZYIL'A GÖNDERME Mİ..
  • 05.12.2012 - 03:41

  TRT dizisinden Muhteşem Yüzyıl a gönderme - Video #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tepkisiyle tekrar gündeme oturan Muhteşem Yüzyıl dizisiyle ilgili tartışmalar devam ederken, TRT ekranlarında önceki gece ilginç bir olay yaşandı.

  TRT1'de ekrana gelen ve Patrona Halil İsyanı'nı konu alan "Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam" dizisinde canlandırılan 3. Ahmed Han, Hatice Sultan rolündeki Türkan Şoray'la oynadığı sahnede "Nedir bizim burada yaptığımız, haremde cariyelerle oynaşmak mı?.." diye tepkisini dile getiriyor. Padişah 3. Ahmed fermanına karşı geldiği gerekçesiyle Hatice Sultan'ı azarlarken şöyle konuşuyor;

  "HAREMDE CARİYE İLE Mİ OYNAŞIYORUZ?"

  "Yeniçeriler kaygılanır savaş ister, sen kaygılanırsın fermanıma karşı gelirsin.. Nedir bunlar; biz bu devleti idare etmesini bilmez miyiz. Nedir öyleyse yaptığımız? Ne sanıyorlar? Haremde cariye ile mi oynaşırız!.."

  MUHTEŞEM YÜZYIL'A GÖNDERME Mİ?

  TRT'de ekrana gelen Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam dizisi, dönem dizisi olma özelliği ile Muhteşem Yüzyıl'a sürekli rakip gösteriliyor. Başbakan'ın fitilini ateşlediği son günlerin tartışmasıyla birlikte, TRT dizisinde yer alan bu sahneyi gören izleyiciler sanal alemde "Muhteşem Yüzyıl'a gönderme mi" yorumlarında bulundu.

  İşte o sahne;

  TRT DİZİSİNDEN MUHTEŞEM YÜZYIL'A GÖNDERME

  TRT dizisinden Muhteşem Yüzyıl a gönderme - Video #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir