Dolar
7.8863
-0.0126%
Euro
9.3496
0.1242%
Altın
1825.3
-0.5925%
Borsa
1314.25
0%
G. Altın
463.399
-0.4793%
Bitcoin
143718.36
-0.6451%
6ºC
İstanbul
Açık 6 C

  TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'e fahri doktora ünvanı

  Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'e Fahri doktora ünvanı verdi.
  • 03.10.2013 - 13:57
  TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'e fahri doktora ünvanı

  TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin e fahri doktora ünvanı #1

  Çeşitli temaslarda bulunmak için Azerbaycan'a gelen İbrahim Şahin'in onuruna Odlar Yurdu Üniversitesinde tören düzenlendi. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Veliyev, Türkiye'nin çeşitli eğitim ve basın kurumları ile iyi ilişkiler içerisinde olduklarını, diplomalarının YÖK tarafından tanındığını kaydetti.

  İBRAHİM ŞAHİN'E HİZMETLERİNDEN DOLAYI FAHRİ DOKTORA

  TRT'nin Azerbaycan ve Türk dünyasıyla ilgili çalışma ve yayımlarını takip ettiklerini söyleyen Veliyev, bizzat İbrahim Şahin'in bu konudaki hizmetlerine göre kendisine fahri doktora unvanı verilmesini kararlaştırdıklarını bildirdi.

  TRT'nin faaliyetlerinin tanıtıldığı filmin gösterilmesinin ardından Fahri Doktora unvanını Prof. Dr. Veliyev'in takdim ettiği Şahin, yaptığı konuşmada, aldığı unvanın, yurtdışında aldığı ilk fahri doktora unvanı olduğunu, bundan da gurur duyduğunu söyledi. Türkiye ve Azerbaycan'ın son yıllarda önemli başarılar elde ettiğini ve ekonomik olarak kalkındığını ifade eden Şahin, bu kalkınmanın ve başarıların, devam edeceğini, her iki ülkenin de büyük hedefleri olduğunu ve en kısa sürede bu hedeflere ulaşmayı ümit ettiğini belirtti.

  TRT BAKÜ OFİSİNDE 13 BİNDEN FAZLA HABER ÜRETİLDİ

  Şahin, TRT Bakü ofisi açıldığından itibaren 13 bin civarında haber ürettiklerini, bin 300 civarında yarımşar saatlik programlar yaptıklarını, bu nedenle Türkiye'deki TRT izleyicilerinin Azerbaycan'ı neredeyse kasabalarına kadar yakından tanıdıklarını kaydetti.

  HER GÜN 6 TÜRK DİLİNDE YAYIN

  TRT olarak 7 bin kişiyle sadece Türkiye için değil, tüm Türk dünyası için hizmet ettiklerini söyleyen Şahin, bunun da gururunu yaşadıklarını vurguladı. Şahin, kanal sayısını 4'ten 15'e çıkardıklarını, TRT Avaz ile her gün 6 Türk dilinde yayım yaptıklarını bildirdi.

  İbrahim Şahin'in Azerbaycan temasları kapsamında Meclis Başkanı Oktay Esedov'la bir araya geleceği, bazı televizyon kanallarını ziyaret edeceği ve çeşitli STK'larla görüşme gerçekleştireceği belirtildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir