Dolar
7.2466
-1.2415%
Euro
8.5414
-0.8623%
Altın
1985.88
-2.0561%
Borsa
1095.2
1.8298%
G. Altın
462.369
-3.3608%
Bitcoin
85270.68
-2.0999%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Uğur Dündar ekranlara geri dönüyor

  Yeni ve bağımsız bir televizyon kanalının kurulmakta olduğunu açıklayan Uğur Dündar, ekranlara dönüş sinyali verdi.
  • 11.01.2013 - 12:57
  Uğur Dündar ekranlara geri dönüyor

  Uğur Dündar ekranlara geri dönüyor #1

  Bir süre sonra yeni bir televizyon kanalında akşam haberlerinde yeniden halkın karşısına çıkacağını açıklayan Dündar, yeni ve bağımsız bir oluşumun televizyon kurma hazırlıklarını sürdürdüğünü ve bir aksilik çıkmadığı takdirde akşam haberleriyle yine televizyonda olacağını açıkladı.

  TARİH BUGÜNLERİ DE YAZIYOR

  Bornova Belediyesi ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesleğin sorunlarının dile getirileceği panelde konuşan gazeteci Uğur Dündar, gazetecilik mesleğinin hassas bir süreçten geçtiğini belirterek şöyle konuştu: "Tarih bugünleri yazıyor. Tarih kanaat notunu veriyor. Hepimiz hergün sınavdan geçiyoruz. Gazeteciler tarih önünde not alıyorlar. Bu notlar hepimizin siciline silinmeyecek kalemlerle yazılıyor."

  "BİN DEFA DÜNYAYA GELSEM YİNE UĞUR DÜNDAR OLURDUM"

  Gerçekten çalışanların başında Demokles'in kılıcı olduğunu anlatan Dündar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ankara'nın gülümsetecek haberleri var, kızdıracak haberleri var. Gündeme alınabilecek haberler var, alınamayacak haberler var. Böyle olduğu için de ne gazetecilik kaldı ne meslek. Halkın öğrenme hakkına sahip çıkan gazetecilerin başına neler gelebileceğinin en bariz örneği benim. Suriye'de yaralanan gazeteci kardeşim Sinan Gül bu mesleği seçtiği için pişman olmadığını söyledi. Ben de pişman değilim. Bin defa bu dünyaya gelsem yine Uğur Dündar olurdum."

  UĞUR DÜNDARLARA İHTİYACIMIZ VAR

  Panelin açılışında konuşan Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, gazetecilerin çok önemli bir görevi yerine getirdiğini söyleyerek, "Sevgili Uğur Dündar ve Sinan Gül'e bizi kırmayıp Bornova'ya geldikleri için teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz dönemde Uğur Dündar gibi gazetecilere gerçekten çok ihtiyacımız var" dedi.

  Görüş Bildir